Zveropark

Miesto, kde máte pocit, že čas už nebeží tak rýchlo, kde zabudnete na bežné problémy a budete vnímať len tú krásu všade navôkol. Nenechajte si ujsť možnosť spoznať malebnú prírodu v Zveroparku. Na svoje si prídu veľkí i malí.

Zveropark nájdete neďaleko Žarnovice pri Revištskom podzámčí. Toto rozprávkové miesto s plochou približne 21 ha je plné pokoja, zelene a predovšetkým najrôznejších druhov malých i veľkých zvierat. V rozľahlom areáli obkolesenom prírodou pohoria Vtáčnik možno vidieť hospodárske zvieratá, lesnú a poľnú zver Slovenska, ale aj rôzne cudzokrajné živočíchy. Medzi tie najzaujímavejšie patrí los, vták emu, bažant zlatý, mara stepnú, skunk pruhovaný či exotická chocholatá sliepka hodvábnička. V Zveroparku sa nachádza spolu okolo 30 druhov zvierat.
Jednou z najväčších atrakcií je „hladkací kútik“. Deti, ale nielen ony, si môžu pohladkať alebo aj nakŕmiť miniovečky, minikozičky či zajačiky. Rodiny s deťmi sa potešia tiež piknikovej lúke, detskému ihrisku a najrôznejším hravým atrakciám, ako je lesné bludisko, obria šmykľavka či zaujímavé preliezačky.

Doprajte Vašim deťom zážitok v podobe skvelej rybačky, grilovačky alebo táborenia v prírode. Vráťte sa detských čias a ukážte aj svojim deťom, aká zábavná môže byť streľba z praku. Zábavné chvíle určite zažijete napríklad aj v lesnom bludisku pri hľadaní správnej cesty. K pohodovej atmosfére prispieva jazierko, v ktorom si môžete chytiť ryby a pripraviť ich na ohnisku, prípadne vám ich ugriluje personál Zveroparku. V areáli Zveroparku sa príležitostne uskutočňujú i rôzne kultúrne podujatia, prednášky a workshopy.

Tak neváhajte a príďte si oddýchnuť na miesto, na ktorom zabudnete na všetky bežné problémy a budete vnímať len tú krásu všade navôkol.

Viac info o Zveroparku nájdete na www.zveropark.sk.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie