• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

ZIMA na Strednom Slovensku

Zima v regióne Stredné Slovensko? To musíte jednoducho zažiť! Vďaka čarovnej prírode a výhodnej polohe s kopcovitým charakterom je obľúbenou lokalitou.

Región Stredné Slovensko vám počas zimy ponúka spektrum príležitostí na trávenie voľného času. Veľké i menej rušné lyžiarske strediská, viac ako 250 km bežkárskych tratí, široké možnosti skialpinizmu, SKIBUSY do top lyžiarskych lokalít, jazerá na otužovanie či špičkové wellness centrá? Toto všetko na vás čaká počas ZIMY na Strednom Slovensku.

ZIMNÝ ADRENALÍN na Strednom Slovensku

Bežkovanie ako formu oddychu a rekreácie vyhľadáva čoraz viac ľudí. Ak ste milovníkmi tohto športu svoju stopu môžete zanechať na pravidelne upravovaných bežkárskych tratiach v lokalitách Šachtičky, Donovaly, v bežeckom areály Skalka, na Králikoch, Kordíkoch, či priamo v centre mesta Banská Bystrica na plážovom kúpalisku.

Ak si radšej doplníte adrenalín na zjazdovkách, plnými dúškami si ho vychutnáte v známych strediskách PARK SNOW Donovaly, Skalka arena pri Kremnici, v horskom stredisku Šachtičky či v rodinných strediskách SKI Králiky, Selce – ČachovoPodkonice – Pleše.

Do lyžiarskych stredísk a na bežkárske trate vás túto zimu zvezieme ekologicky s našimi SKIBUSMI. Aj tento rok sa môžete opäť tešiť na dvojicu zimných SKIBUSOV z Banskej Bystrice do horského strediska ŠachtičkyPARK SNOW Donovaly.

Novinkou sezóny 2023/2024 je lyžiarsky vlek pri Horskom hotely Kráľová studňa (1300 m.n.m.) pod vrchom Krížna. Hotel je v nepretržitej prevádzke každý deň a počas sviatkov a prázdnin ponúka rôzne pobytové balíky.

Do popredia sa stále viac dostáva aj skialpové lyžovanie. Obľúbeným vrchom na zdolanie je Krížna, ktorá za odmenu ponúka dych berúce výhľady na hrebeň Nízkych Tatier. Prvé kroky na skialpových lyžiach vám odporúčame našlapať v menej náročnom teréne na Donovaloch alebo v horskom stredisku Šachtičky.

ZIMNÉ ZÁŽITKY na Strednom Slovensku

Ak patríte k skupine ľuďom, ktorá rada objavuje a skúša nové veci, zbystrite pozornosť. V našom regióne vám počas zimy ponúkame niekoľko ZÁŽITKOV:

 • pre začínajúcich bežkárov máme v ponuke KURZ BEŽKOVANIA na SKALKE v termínoch:  19.1., 20.1., 17.2.,16.3. (10:00 – 13:00)
 • pre pokročilých bežkárov, netradičný zážitok BEŽKOVANIE POD HVIEZDAMI v termínoch: 22.12.2023, 19.1., 20.1., 17.2. a 16.3.2024 (18:00 – 20:00)
 • pre milovníkov prírody prechádzku prírodou so sprievodcom: POZNÁVANIE LASKOMERSKEJ DOLINY so stopovaním zvierat a nastavovaním fotopascí
ZIMNÝ RELAX na Strednom Slovensku

Po náročných športových výkonoch nezabudnite zrelaxovať v okolitých wellness hoteloch Fuggerov dvor v Selciach, RESIDENCE HOTEL & CLUB DONOVALY****, Šport Hotel na Donovaloch či v kremnickom Skalka RELAX centre.

Medzi obľúbené wellness centrá tiež patrí Hotel & Spa Resort Kaskady či Hotel Tenis vo Zvolene. Do rozprávky vás prenesie zámocký hotel Grand Vígľaš ****, kde sa vďaka ich službám budete cítiť naozaj kráľovsky!

ZIMNÝ REŠTART na Strednom Slovensku

Ani mrazivá zima či zlé počasie určite neodradí skutočných milovníkov prechádzok a turistiky. Tipy na najkrajšie vyhliadkové body v regióne nájdete TU.

Zaujímavým tipom pre otužilcov je jazero pri horskom stredisku Šachtičky. Stuhnutú krv v žilách si následne môžete ohriať v súkromnej saune s nádherným výhľadom. Otužilcov tiež potešia vodné plochy pri Harmaneckej jaskyni alebo v lokalite Turecká – Salašky. Nepremeškajte skvelú zimnú dovolenku a zážitky v srdci Slovenska. Región Stredné Slovensko je radosť spoznávať!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Viac o návšteve Slovenska: www.slovakia.travel

Ako sa k nám dostanete?