Zámocký hotel Grand Vígľaš ****

V srdci Slovenska, neďaleko mesta Zvolen v obci s rovnomenným názvom leží zámocký hotel Grand Vígľaš****. Hotel a zámok v jednom je miesto, kde sa spája história spolu s luxusnými službami. V priebehu storočí sa zámok stal obľúbeným miestom mnohých kráľov. Okolité kráľovské lesy poskytovali totiž množstvo príležitostí na oddych a poľovačky.

Hotel Grand Vígľaš**** disponuje 55 izbami v ôsmich kategóriách. Všadeprítomný nádych histórie a elegancie umocňuje pocit pobytu na zámku. Chutný obed alebo romantickú večeru si môžete vychutnať v ala carte reštaurácii Ava Simone. Pre ubytovaných hostí slúži aj hotelová reštaurácia Anjou Court. Kvalitnú whiskey, rumy a cigary si dokonale užijete v priestoroch Dragon Cigar baru. Zámok je aj obľúbeným miestom konania svadieb či rôznych osláv. Povedzte si svoje ÁNO v gotickej kaplnke alebo v rytierskej sále a prežite rozprávkovú svadbu až do svitania. Skombinujte minulosť s prítomnosťou počas vašich kongresov, seminárov a školení v nerušenom prostredí, alebo si oddýchnite v hotelovom Wellness centre kráľovnej Barbary.

Presuňte sa v čase s Vašou rodinou, priateľmi a známymi do stredovekých čias a zúčastnite sa prehliadky zámku s odborným výkladom. Sídlo uhorských kráľov čaká práve na Vás!

História zámku

Začiatky obývania skalného ostrohu nad riekou Slatina môžeme predpokladať už v ranom stredoveku, kedy sa v týchto miestach nachádzalo slovanské hradisko.  Neskôr tu vznikol kláštorný objekt, pravdepodobne spravovaný templárskym rádom. Po ich zániku sa majetok dostal do rúk pravdepodobne ďalšiemu rádu Johanitov (neskôr sa začali nazývať Maltézski rytieri), alebo kráľovi Karolovi Róbertovi. Hradné sídlo na Vígľaši, vybudoval Ľudovít I. (syn Karloa Róberta) a neskôr ho dokončil Žigmund Luxemburský, ktorý ho dal prestavať na poľovnícky zámok. Žigmund spolu s manželkou Barbarou Celjskou v roku 1408 založili Rád draka, ktorého stretnutia sa konajú práve na zámku Vígľaš.

V druhej polovici 16. storočia zohral zámok významnú úlohu v protitureckých bojoch. Vtedy k nemu pristavali nové opevnenie so štyrmi nárožnými vežami a udržovali v ňom stálu vojenskú posádku. Roku 1605 sa ho na prechodný čas zmocnili povstalci Štefana Bočkaya. Neskôr sa dostal do súkromného vlastníctva feudálnych rodín. Najprv to boli Csákyovci a neskôr Esterházyovci, ktorí ho v 18. storočí prestavali na hradný kaštieľ, takže sa z jeho pôvodného stavu zachovalo pomerne málo. Počas 2. svetovej vojny bol poškodený a z veľkej časti vyhorel. V roku 2009 ruiny zámku kúpila rodina Rekitar. Za dnešnú podobu zámku vďačíme rozsiahlej rekonštrukcií, ktorá bola dokončená v roku 2013, a ktorú realizovala rodina súčasných majiteľov.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Dostupnosť pre návštevníkov Na zámku sa konajú pravidelné historické prehliadky so sprievodcom (dĺžka cca 40 minút). Informácie o časoch a vstupnom sú uverejnené na webovej stránke hotela.
Web www.grandviglas.com
Telefón +421 45 52 45 795
Mail recepcia@grandviglas.com