• Podujatia

  nepremeškajte leto plné zážitkov
  v Regióne Stredné Slovensko

 • E-bike región

  zažite jarný reštart a dajte si do
  tela na 250 km značených cyklotrás

 • Barborská cesta

  zdolajte najdlhšiu náučno-poznávaciu
  trasu na Slovensku

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Víno a syry pod hviezdami

Ochutnajte s nami tie najkvalitnejšie vína a syry z rodinnej Farmy Hiadlovský v Slovenskej Ľupči a zažite nezabudnuteľné chvíle pod oblohou zasiatou hviezdami. Ochutnávka regionálny produktov je spojená s romantickým pozorovaním hviezd a zaujímavým výkladom astronómov z Hvezdárne v Banskej Bystrici.

Čarovné chvíle v objatí hviezdnej oblohy a opojenia výnimočnou chuťou regionálnych produktov. Jedinečný zážitok, v ktorom sa snúbia chvíle romantiky a tajov hviezdnej oblohy s ochutnávkou poctivých lokálnych výrobkov. Ochutnaj jedny z najkvalitnejších vín a syrov z rodinnej farmy Hiadlovských v Slovenskej Ľupči. Každý deň sa oddane venujú svojmu hospodárstvu a s láskou tvoria syry, ktorých chuť sa násobí a zreje. Zreje ako lahodné víno, ktoré počas ochutnávky doplní ich bohaté chute.

Korením tejto degustácie je samotná prítomnosť pod hviezdami obsypaným nebom. Pri pohľade naň častokrát hľadáme obrazy ukryté v súhvezdiach. Tie ti pomôže odhaliť a do sveta pozorovania hviezd a planét ťa zavedie astronóm, ktorého zaujímavý výklad bude dopĺňať tento magický večer.

Termín konania: čoskoro v predaji

Predajná cena: 39 EUR/osoba

* v predajnej cene je zahrnuté: doprava z Banskej Bystrice (Kapitulská ulica) na Farmu Hiadlovský v Slovenskej Ľupči, prehliadka farmy, ochutnávka vín a syrov, pozorovanie hviezd.

Počet miest je obmedzený. Lístky si je potrebné rezervovať najneskôr 48 hodín vopred.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Dostupnosť pre návštevníkov Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji na www.zahoramizadolami.sk/rezervuj-si-zazitky/
Termíny prehliadok Termíny prehliadok pre sezónu 2022 sa upresnia čoskoro
Dĺžka trvania prehliadky 4 hodiny
Cena vstupenky 39€