• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Vinárske zážitky na Strednom Slovensku

Objavte čaro vína na Strednom Slovensku v regióne Hont. Ochutnajte odrody vína, ktoré inde na Slovensku nenájdete.

Poďte objaviť nepoznané miesta a ochutnať výnimočné víno na Strednom Slovensku v regióne Hont. Pripravili sme si pár zážitkov, počas ktorých Vás prevedieme po týchto miestach.

Môžete sa vybrať na e-biku a spoznať krásy Krupinskej planiny alebo sa nechať odviesť autom priamo až do centra vína v Sebechleboch na Starej Hore. Pre romantické duše máme pripravený zážitok, kde sa spojí víno + syry + hviezdna obloha na Farme Hiadlovských v Slovenskej Ľupči.

Piknik vo vinohrade

Miestny vinár Michal Vatra Vás privíta na Starej Hore a rozpovie Vám príbeh, ktorý ukrýva toto čarovné miesto. S Michalom nahliadnete do jeho tufovej pivnice, kde ochutnáte tradičné tunajšie odrody vín, aké inde na Slovensku nenájdete. Po ochutnávke bude nasledovať opekačka vo vinohrade spojená s krátkou prednáškou o pestovaní viniča. Celý zážitok umocní sledovanie nočnej hviezdnej oblohy spolu s vychutnávaním miestnych vín.  

Cena zážitku: 25€ (odchod z BB), 22€ (odchod zo ZV), 20€ (odchod z KA)
Termíny: 19.5., 9.6., 14.7., 11.8.

Bajkuj v Honte za vínom

Kopnite do pedálov a vyrazte za objavovaním skrytých miest Krupinskej planiny. S vetrom vo vlasoch budete prechádzať lúkami a kopanicami, objavíte vodnú nádrž nad mestom Krupina a dorazíte k prevej zastávke – Koháriho dub. Po krátkom zastavení sa spustíte dole kopcom rovno k prvým pivničkám.

Na Mladej Hore v Sebechleboch Vás pri vchode privíta prvý miestny vinár, ktorý je pripravený predstaviť Vám svoj príbeh a svoje vínko. S krátkym, ale príjemným zdržaním budete pokračovať na Starú Horu, kde Vás uvíta naša vždy vysmiata pani vinárka. Po krátkom rozhovore prejdete len kúsok cez cestičku k poslednému vinárovi, kde zavŕšite Vašu cyklistickú jazdu. Posledné vinárstvo je čerešničkou na torte tohto výletu. V závere je už len na Vás, či sa rozhodnete naspäť do Krupiny dopraviť po vlastných alebo využijete služby pristaveného vozidla. 

Cena zážitku: 38€ (cena je za zážitok)
Ak máte záujem o e-bike, ten si môžete zarezervovať zvlášť na: https://bajkujvhonte.sk/
Ak ste z Banskej Bystrice alebo Zvolena, e-bike a dopravu si môžete zarezervovať tu: https://bikeregion.sk/sk/contact
Termíny: 10.6., 15.7.

Víno a syry pod hviezdami

Jedinečný zážitok, v ktorom sa snúbia chvíle romantiky a tajov hviezdnej oblohy s ochutnávkou poctivých lokálnych výrobkov. Ochutnaj jedny z najkvalitnejších vín a syrov z rodinnej farmy Hiadlovských v Slovenskej Ľupči. Každý deň sa oddane venujú svojmu hospodárstvu a s láskou tvoria syry, ktorých chuť sa násobí a zreje. Zreje ako lahodné víno, ktoré počas ochutnávky doplní ich bohaté chute.

Korením tejto degustácie je samotná prítomnosť pod hviezdami obsypaným nebom. Pri pohľade naň častokrát hľadáme obrazy ukryté v súhvezdiach. Tie ti pomôže odhaliť a do sveta pozorovania hviezd a planét ťa zavedie astronóm, ktorého zaujímavý výklad bude dopĺňať tento magický večer.

Cena zážitku: 49,50€
Termíny: 23.6., 21.7., 18.8.

Hontianska vínna cesta

Hontianska vínna cesta to je spolu 31 pivníc, do ktorých Vás pozývajú naši vinári. Príďte ochutnať 23.6. od 14:00 hodiny a 24.6. od 11:00 hodiny lahodné vína zo Stredoslovenského vinohradníckeho regiónu.

Vinári Vás čakajú rozmiestnení po celom regióne a to po obciach od Krupiny cez Sebechleby až po Dudince, kde nájdete otvorené dvere do ich pivničiek. Je len na Vás kde začnete svoje putovanie pretože každá pivnička a jej vinár majú svoj príbeh, ktorý Vám radi predstavia. Nahliadnite do vinárskych pivníc, ktoré sú počas roka verejnosti neprístupné.

Počas dvoch dní nazriete do minulosti, prítomnosti a budúcnosti. Oslavy vína vyvrcholia zapálením Jánskych vatier v sobotu 24.6. o 21:00, ktoré predstavujú symbol prepojenia všetkých zapojených vinárstiev.

Viac informácií o tomto podujatí a zoznam zapojených vinárstiev nájdete NA TOMTO ODKAZE

Cena zážitku: 17€ (predpredajová cena do 31.5.2023), 20€ (od 1.6.)
Termíny: 23.6-24.6.2023

Ako sa k nám dostanete?