• Stredoveké stany

  preneste sa v čase a vychutnajte
  si netradičnú dovolenku pod hviezdami

 • NAJ miesta v regióne

  doplňte si svoje zážitky o NAJ miesta regiónu
  a naplánujte si svoje výlety už dnes

 • „Začnite s vysťahovaním!“

  Spoznajte príbehy z obdobia 2. svetovej
  vojny a Slovenského národného povstania

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Turbus

Nechajte sa vyviezť do srdca národného parku Veľká Fatra. Turbus premáva cez víkendy a sviatky od 13. mája do 29. októbra.

Turistický autobus „Turbus“ premáva na trase Banská Bystrica – Horský hotel Kráľova studňa. Toto miesto neponúka len nádherné výhľady a príjemné občerstvenie ale najmä východisko pre rôzne túry vo Veľkej Fatre.

Dôležité informácie:

Autobus vyráža o 8:40 z parkoviska pri Mičinskej ceste, odkiaľ pokračuje cez Železničnú stanicu a Strieborné námestie. Späť z Kráľovej studne sa vracia o 15:50. Ak cestujete s MHD tak tu si môžete pozrieť Prípoje verejnej dopravy.

Cena lístkov je 5 EUR jednosmerný a 7 EUR obojsmerný. (Obojsmerný lístok zakúpený v sobotu sa dá využiť aj na cestu naspäť v nedeľu). Lístky na Turbus odporúčame vopred zarezervovať na stránkach dopravcu Zuto Bus alebo na telefónom čísle: +421 918 792 746. V prípade, že si lístky nezarezervujete a pôjdete na slepo, je šanca, že sa vám neujde miesto v autobuse. Turbus nepremáva v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok. Aktuálne informácie nájdete vždy na tejto stránke a na FB Central Slovakia.

Turbus je určený výlučne pre peších turistov. Pre prepravu bicyklov využite Cyklobus v smere na sedlo Malý Šturec.

PARKOVANIE V HARMANCI – prosíme klientov Cyklobusu, aby využívali parkovacie plochy v blízkosti odbočky z hlavnej cesty na Kráľovu studňu (mapa) podľa podmienok súkromného vlastníka. Parkovisko pri reštaurácii Čierna ovca je určené pre klientov reštaurácie a návštevníkov Harmaneckej jaskyne. Ďakujeme za pochopenie.

Cestovný poriadok Turbus

Aktivitu finančne podporilo Ministerstvo dopravy Slovenskej republiky.

AKTUÁLNE INFORMÁCIE
O PREMÁVANÍ TURBUSU

Dátum: 23.-24. september
NEPREMÁVA

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

CENA LÍSTKA spiatočný 7 €
jednosmerný 5 €