Tajomstvá Pustého hradu

Komentované prehliadky zo série Zaži hrady INAK! pokračujú aj v roku 2022 a Pustý hrad nesmie chýbať. Pozývame vás na jeho návštevu.

Každé miesto žije svojim vlastným príbehom. Miesta, akým je Pustý hrad vo Zvolene žijú aj tajomnom. Tajomnom a predstavami, ktoré sa vynárajú pri sledovaní hradieb či objektov, z ktorých sa zachovali len zrúcaniny. Čo všetko sa ukrýva na Pustom hrade, ktorý je jednou z najrozsiahlejších hradných zrúcanín v strednej Európe? Spoznajte čaro tohto miesta, ktorého tajomstvá postupne odkrývajú archeológovia.

Vypočujte si príbehy o hrade a zaujímavých nálezoch, ktoré vám predstavia odborníci PhDr. Ján Beljak, PhD. a Mgr. Miloš Čierny. Predstavia vám veľkolepý Pustý hrad, ktorý patril k elite najdôležitejších sídel uhorských kráľov či Zvolenskej župy. Dozviete sa príbeh o razení falošných mincí na hrade či o tom, ako sa podarilo odkryť spod zeme Dolný hrad.

Počas prehliadky si navyše môžete na vlastnej koži vyskúšať prácu archeológa! Minulý rok sme predstavili novinku, ktorou je ARCHEOPIESKOVISKO. V tom sme ukryli repliky skutočných nálezov z archeologického výskumu na Pustom hrade – denáre panovníka Bela IV. Počas prehliadky si budete môcť pod dohľadom archeológa vykopať a nechať ako suvenír svoj denár aj vy.

Objednať online

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Dostupnosť pre návštevníkov Vstupenky je možné kúpiť na mieste pred prehliadkou alebo v predpredaji na www.zahoramizadolami.sk
Termíny prehliadok sobota 4.6. o 14:00
streda 6.7. o 19:00 (tip: príďte si vychutnať krásny západ slnka)
sobota 24.9. o 10:00
Dĺžka trvania prehliadky Približne 2 hodiny
Odporúčania pre návštevníkov Pustý hrad sa nachádza v kopcovitom prírodnom prostredí, a preto odporúčame pri jeho návšteve športovú obuv