Staň sa na deň biológom a spoznaj divoký Laskomer

Chceš si vyskúšať prácu prírodovedca v prírode? Tušíš, čo sa skrýva kúsok od tvojho domu? Vydaj sa s nami objavovať miesta, o ktorých si si myslel, že ich už dávno poznáš.

Chceš si vyskúšať prácu prírodovedca v prírode? Tušíš, čo sa skrýva kúsok od tvojho domu? Vydaj sa s nami objavovať miesta, o ktorých si si myslel, že ich už dávno poznáš. So zoológom a ekológom Jergušom Tesákom sa dozvieš veľa nových zaujímavostí o faune a flóre, ktoré ukrýva Laskomer v Banskej Bystrici. Budeš spoznávať tajomstvá starého lesa, stopovať zvieratá, nastavovať fotopasce a vďaka nim uvidíš, aký je život v lese, keď sa nepozeráme.

Vedel si, že…?

… jedným z obyvateľov laskomerských lesov je aj rys?

… v 18. storočí v laskomerských lesoch pôsobili mastičkári a dodnes môžeme na stromoch sledovať ich stopy po vydlabávaní živice?

… na konci 19. storočia tu bol vybudovaný vodovod, ktorý až do roku 1950 ako jediný zásoboval Banskobystričanov pitnou vodou?

Tieto a mnohé iné pikošky sa dozvieš na prechádzke. Dokonca si domov odnesieš aj malý suvenír.

Počet miest je obmedzený (min. 7, max. 10 osôb). Lístky si je potrebné rezervovať najneskôr 48 hodín vopred. Zážitok „Divoký Laskomer“ je vhodný pre osoby od 8 rokov.

Trasa……………..6,5 km
Trvanie…………..4,5 – 5 hodín
Náročnosť………stredne ťažká
Prevýšenie……..443 m


Ide o turistickú prechádzku, preto odporúčame turistickú obuv (alebo aspoň pevnú športovú obuv), ročnému obdobiu primerané oblečenie (aj oblečenie do nepriaznivejšieho počasia, v prípade dažďa pršiplášť), turistické palice, dostatok tekutín a niečo na prehryznutie. V prípade, že máte ďalekohľad, prineste si, určite ho využijete. Na piatkové termíny si pre istotu prineste čelovku.

Autor: Jakub Korytiak
Autor: Jerguš Tesák

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Predaj vstupeniek zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/stan-sa-na-den-biologom-a-spoznaj-divoky-laskomer
Termíny konania Zážitok sa koná každú 3. sobotu v mesiaci počas celého roka (okrem letných mesiacov)
začiatok o 8:30
Dĺžka trvania zážitku 4,5 – 5 hodín
Cena vstupenky 18€ (v cene je zahrnutý sprievodca a suvenír)