• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Šport centrum Selce – Čachovo

Lyžiarske stredisko Čachovo – Selce leží severovýchodne od Banskej Bystrice a asi 2 km od obce Selce. S prvou snehovou perinou tu priaznivci zjazdového lyžovania nájdu 4 upravované zjazdovky v celkovej dĺžke 2,3 km.

Lyžiarske stredisko Selce – Čachovo sa nachádza na úpätí Nízkych Tatier v Starohorských vrchoch asi 3,5 km od centra obce Selce. Z historického centra Banskej Bystrice je vzdialené len necelých 10 km, preto je považované za prímestské rekreačné a lyžiarske centrum. Stredisko je pre svoju nadmorskú výšku zaradené medzi najnižšie položené strediská, ale studená Selčianska dolina mu zaručuje dobré lyžiarske podmienky najmä v mesiacoch december až marec. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 470 m.n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške 650 m.n.m..

Krátkou vzdialenosťou od mesta a nenáročným lyžiarskym terénom je predurčené pre rodinnú rekreáciu a hlavne pre výučbu detí, detských klubov, škôl, ale aj ostatných začínajúcich lyžiarov. Pre dobrú konfiguráciu lyžiarskeho terénu si tu prídu na svoje aj zdatnejší lyžiari. Lyžiarske stredisko má všetko, čo by lyžiarske centrum v našich podmienkach malo mať: 2,3 km zjazdoviek, 4 lyžiarske vleky s kapacitou 3300 osôb/h, technické zasnežovanie, večerné lyžovanie, udržiavané bežecké trate, sánkarskú dráhu, prírodné klzisko, lyžiarsku školu a škôlku, požičovňu a skiservis, reštauračné a bufetové zariadenie, bufet na svahu a bezplatné parkovisko. Okolie lyžiarskeho strediska ponúka aj bohaté možnosti ubytovania. Ubytovanie priamo v stredisku je možné v týchto zariadeniach: Fuggerov Dvor, Penzión Čachovo, Penzión pod Margušovom a Penzión Selčanka. 

Náročnosť tratí v lyžiarskom stredisku je nasledovná:

 • ľahkých tratí: 25%
 • stredne ťažkých tratí: 75%

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.selce-cachovo.sk
Parkovanie V okruhu 300 metrov od vlekov sa nachádza 300 bezplatných parkovacích miest pre návštevníkov lyžiarskeho strediska.