• E-bike región

  užite si jeseň v regióne
  na 250 km značených cyklotrás

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Barborská cesta

  zdolajte najdlhšiu náučno-poznávaciu
  trasu na Slovensku

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Slovenské múzeum máp

Spoznajte úlohu kartografa a zažite proces tvorby mapy od jej počiatkov až po finálnu podobu, alebo sa zahrajte na letca a otestujte letecký simulátor.

Slovenské múzeum máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici predstavuje svojim návštevníkom minulosť a súčasnosť kartografie na území Slovenska už niekoľko rokov. Múzeum nepatrí medzi najväčšie svojho druhu, napriek tomu však poskytuje  nevšedný zážitok. Patrí mu prvenstvo a jedinečnosť na Slovensku, vďaka tzv. Pieskovému modelu krajiny s rozšírenou realitou, ktorý využíva moderné digitálne technológie. V múzeu sa návštevníci vďaka lektorovi dozvedia aké pomôcky sa používajú pri výrobe mapy a pri samotných meraniach terénu, ako vyzerá príprava podkladov na výrobu máp či samotný proces tlačenia. Múzeum je rovnako vynikajúcim miestom v rámci výučbových školských exkurzií a ako kultúrno-technická atrakcia. Návštevníkov čaká interaktívna prehliadka, ktorá zaujme všetky vekové kategórie.

NOVINKOU múzea je LETECKÝ SIMULÁTOR, vďaka ktorému zažijete autentický pocit, akoby ste sedeli priamo v kokpite lietadla a pilotovali lietadlo. Atmosféru zážitku umocnia virtuálne okuliare, s ktorými budete mať pocit, že ste sa na ten okamih stali pilotom boeingu, športového lietadla, či stíhačky. 

Tematická výstava VOJENSKÁ HISTÓRIA

Unikátne mapy z medzivojnového obdobia či kartografickú súpravu v bojoch potreboval každý dôstojník. Nadšenci kartografie pre svojich návštevníkov sprístupnili prvotnú špeciálnu výstavu zameranú na vojenskú históriu. Vojenské zbierkové predmety si tak môžete vyskúšať v Slovenskom múzeu máp do 15. decembra 2022.

Upozorňujeme, že každý vstup je nutné vopred rezervovať, nakoľko je možné, že bude práve termín obsadený z kapacitných dôvodov.

Prehliadka múzea trvá cca 45 minút. V prípade školských exkurzií dlhšie.

Prístup –

1. Autobusovou linkou číslo 601451 Nemce, Otočka,vystúpite na zastávke Kynceľová, Múzeum máp., ktorá sa nachádza asi 200 metrov od múzea.

2. Autobusovou linkou číslo 26 alebo 28 a vystúpite na zastávke Rázc. Kynceľová  a zo zastávky  pešo asi 10 minút múzea.

Viac informácii o múzeu nájdete na webe www.muzeummap.sk

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.muzeummap.sk
MÚZPAS – zvýhodnená vstupenka do múzeí a galérii v Banskej Bystrici centralslovakia.eu/zazitky/muzpas/