• Nočné prehliadky

  zažite prehliadky po mestách a
  kláštoroch zahalené rúškom noci

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • Po stopách kostolíkov

  načerpajte pokoj v
  gotických kostoloch

 • COFFEE TOUR

  okúste neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbierajte si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Slovenské múzeum máp

Spoznajte úlohu kartografa a zažite proces tvorby mapy od jej počiatkov až po finálnu podobu, alebo sa zahrajte na letca a otestujte letecký simulátor.

Slovenské múzeum máp v Kynceľovej pri Banskej Bystrici predstavuje svojim návštevníkom minulosť a súčasnosť kartografie na území Slovenska už niekoľko rokov. Múzeum nepatrí medzi najväčšie svojho druhu, napriek tomu však poskytuje  nevšedný zážitok. Patrí mu prvenstvo a jedinečnosť na Slovensku, vďaka tzv. Pieskovému modelu krajiny s rozšírenou realitou, ktorý využíva moderné digitálne technológie. V múzeu sa návštevníci vďaka lektorovi dozvedia aké pomôcky sa používajú pri výrobe mapy a pri samotných meraniach terénu, ako vyzerá príprava podkladov na výrobu máp či samotný proces tlačenia. Múzeum je rovnako vynikajúcim miestom v rámci výučbových školských exkurzií a ako kultúrno-technická atrakcia. Návštevníkov čaká interaktívna prehliadka, ktorá zaujme všetky vekové kategórie.

NOVINKOU múzea je LETECKÝ SIMULÁTOR, vďaka ktorému zažijete autentický pocit, akoby ste sedeli priamo v kokpite lietadla a pilotovali lietadlo. Atmosféru zážitku umocnia virtuálne okuliare, s ktorými budete mať pocit, že ste sa na ten okamih stali pilotom boeingu, športového lietadla, či stíhačky. 

Upozorňujeme, že každý vstup je nutné vopred rezervovať, nakoľko je možné, že bude práve termín obsadený z kapacitných dôvodov.

Prehliadka múzea trvá cca 45 minút. V prípade školských exkurzií dlhšie.

Prístup –

1. Autobusovou linkou číslo 601451 Nemce, Otočka,vystúpite na zastávke Kynceľová, Múzeum máp., ktorá sa nachádza asi 200 metrov od múzea.

2. Autobusovou linkou číslo 26 alebo 28 a vystúpite na zastávke Rázc. Kynceľová  a zo zastávky  pešo asi 10 minút múzea.

Viac informácii o múzeu nájdete na webe www.muzeummap.sk

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.muzeummap.sk
MÚZPAS – zvýhodnená vstupenka do múzeí a galérii v Banskej Bystrici centralslovakia.eu/zazitky/muzpas/