Skibusy

Využite komfortnú, ekonomickú a ekologickú jazdu skibusmi do rodinných lyžiarskych stredísk a k upravovaným bežkárskym tratiam.

Zabudnite na preplnené parkoviská a nervy v kolónach. Doprajte si pohár vareného vínka na svahu. Odvezte sa s nami Z Banskej Bystrice na pohodovú lyžovačku do prímestského strediska Šachtičky alebo na večerné lyžovanie snov v stredisku PARK SNOW Donovaly. Budete si môcť vybrať zo širokej škály možností zimných radovánok pre náročných lyžiarov aj pre rodiny s deťmi. Milovníkov bežiek navyše isto poteší prepojenosť stredísk sieťou pravidelne upravovaných bežkárskych trás.

Z Kremnice na Skalku bude premávať už tradičný žltý skibus. Odvezie vás nielen za lyžovačkou v stredisku Skalka Arena ale najmä do bežkárskeho raja, kde nájdete 130 kilometrov pravidelne upravovaných bežeckých trás.

PRAKTICKÉ INFORMÁCIE:

Skibusy z Banskej Bystrice

Skibus na Šachtičky premáva 2 x denne v soboty, nedele, sviatky a cez školské prázdniny (vianočné prázdniny 1.1.-5.1. a jarné prázdniny v BB kraji 17.2.-25.2.).

Skibus na Donovaly premáva 1 x denne v piatky na večerné lyžovanie a 1 x denne v soboty na ski-párty (soboty bude skibus premávať až od 10. februára).

Kapacita skibusov je 50 osôb.

Cestovné = 1,5€ pre jednosmernú a 2€ pre obojsmernú jazdu.

Skibusy nepremávajú v prípade nepriaznivého počasia. Situáciu aktualizujeme na tejto webovej stránke a na fb profile Central Slovakia.

Skibusy štartujú zo železničnej stanice Banská Bystrica.

Preprava psov je možná v prípade, že má pes náhubok a je na vodítku. Za psa sa platí cestovné v plnej výške.

Partnermi projektu sú Horský hotel Šachtička a PARK SNOW Donovaly.

Skibus z Kremnice na Skalku

Od vianočných až do veľkonočných prázdnin sa môžete tešiť na skibus z Kremnice na Skalku. Premávať bude 3 x denne v soboty, nedele a cez školské prázdniny (vianočné prázdniny 26.12.-5.1., jarné prázdniny v BB kraji 17.2.-25.2. a veľkonočné prázdniny 28.3.-2.4.).

Kapacita skibusu je 15 osôb. Cestovné = 2€ pre jednosmernú a 3€ pre obojsmernú jazdu.

Skibus prevádzkuje mesto Kremnica.

Jazdy skibusov finančne podporilo Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky a Banskobystrický samosprávny kraj.

ODVEZ SA skibusom, ZAPOJ SA do súťaže a VYHRAJ skipas!

Pomôžte nám skvalitniť SKIBUSY v regióne Stredné Slovensko. Odvezte sa jedným zo SKIBUSOV, vyplňte online dotazník a zapojte sa do súťaže o skipasy na Šachtičky alebo na Donovaly!

AKO TO FUNGUJE?
Pri kúpe lístka dostanete od šoféra QR kód. Po jeho naskenovaní vašim mobilom budete presmerovaný na dotazník. Keď ho vyplníte a nezabudnete doplniť svoju e-mailovú adresu, budete zaradený do žrebovania.
Žrebovať budeme 26.2.2024. V žrebovacom termíne vyžrebujeme 2 výhercov 1 celodenného skipasu do lyžiarskeho strediska Šachtičky a 2 výhercov 1 skipasu na večerné lyžovanie v PARK SNOW Donovaly.
Výhercov budeme kontaktovať prostredníctvom e-mailu.
Pravidlá súťaže.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

PREMÁVANIE SKIBUSOV AKTUÁLNE INFORMÁCIE (aktualizované 15.3.2024)
skibus BB – Šachtičky NEPREMÁVA cez víkend 16.3.-17.3.
skibus BB – Donovaly NEPREMÁVA v piatok ani v sobotu 15.3. – 16.3.
skibus Skalka – Kremnica NEPREMÁVA cez víkend 16.3.-17.3.