SKI Strelníky

Lyžiarske stredisko Strelníky sa nachádza 25 km od Banskej Bystrice smerom na Brezno. Stredisko je ideálne miesto pre tých, ktorí uprednostňujú pohodu a strediská s menším turistickým ruchom.

Ak na svojich lyžiarskych potulkách po Slovensku uprednostňujete pohodu a strediská s menším turistickým ruchom, ideálnym miestom môže byť malé lyžiarske stredisko Strelníky. Leží pri rovnomennej obci (pôvodne Šajba), ktorá je vzdialená od Banskej Bystrice 28 kilometrov. Trávnaté pasienky nad obcou v nadmorskej výške 750 m vytvárajú ideálne podmienky pre lyžovanie. Odporúčame ho všetkým lyžiarom, začiatočníkom aj pokročilým, rodinám s deťmi, ktorí uprednostnia pokoj a pohodu, turistiku, prírodu, pobyt v dedinskej atmosfére.

V stredisku sa nachádzajú dva lyžiarske vleky s dĺžkou 200 (detský) a 600 metrov. Tá časť kopca, ktorá je pri detskom vleku, je plochejšia a dostatočne široká, takže je ideálna pre absolútnych začiatočníkov. Z oboch strán hlavného vleku je zjazdovka prudšia, vhodná aj pre dobrých lyžiarov. Bezplatné parkovisko je priamo pri lyžiarskych vlekoch. Po lyžovaní si môžete posedieť a dobre sa najesť pri krbe v štýlovej kolibe. K dispozícii je aj menší bufet s občerstvením (káva, čaj, hotdog, atď.).

INFO: Stredisko nezasnežuje umelým snehom.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Info Stredisko nevyužíva umelé zasnežovanie. Lyžovanie je možné len v prípade dobrých podmienok prírodného snehu
Web www.skistrelniky.sk
Parkovanie Bezplatné parkovisko je dostupné priamo pri lyžiarskych vlekoch