Skalka pri Kremnici

Naplňte svoje leto či zimu zážitkami, ktoré vďaka bohatým možnostiam zažijete v stredisku Skalka. V objatí Kremnických vrchov vás čaká nádherná príroda a pestrá ponuka aktivít pre celú rodinu.

LETO A JESEŇ

Počas LETA a JESENE návštevníci smerujú do strediska Skalka pri Kremnici najmä vďaka známemu via ferratovému areálu. Od roku 2017 vybudovalo mesto Kremnica rozmanitú sieť ferratových trás, ktoré sa tešia obľube milovníkmi adrenalínových športov. Návštevníci tu nájdu 2 oblasti – Ferraty KomínVia ferratový svet. Trasy majú kategórie od A po F podľa náročnosti a technickej zdatnosti lezcov. Nájdete tu jeden z najdlhších lanových mostov v Strednej Európe, týčiaci sa vo výške 40 metrov nad zemou, lanovú sieť s hĺbkou 37 metrov či via ferratu F-ÚHA – obtiažnosť „F“ s dĺžkou 45 m a previsom 11 m. Tá je najťažšou ferratovou cestou na Slovensku, ktorú odporúčame iba skúseným lezcom. V ponuke je aj možnosť zapožičania ferratového lezeckého setu v Relax centre priamo na Skalke. Bližšie informácie a aktuality nájdete tu. Vstup na ferratové trasy je bezplatný. Od novembra do júna sa všetky trasy z dôvodov ochrany prírody a bezpečnosti uzatvárajú.

Skalka je takisto výbornou voľbou pre pešiu turistiku po okolitých kopcoch, prípadne pre zdatnejších športovcov poskytuje možnosti cyklotrás. Tip na celodennú cyklotúru z Banskej Bystrice na Skalku nájdete TU.

ZIMA

zime je Skalka už niekoľko desaťročí obľúbeným lyžiarskym strediskom. Stredisko Skalka Arena ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí, z toho dve modré, štyri červené a dve čierne. Zároveň spĺňa požiadavky zdatnejších lyžiarov aj úplných začiatočníkov. Bližšie informácie o možnostiach lyžovania nájdete tu. Pre lyžiarov, ktorí nemajú k dispozícii vlastnú dopravu premáva počas sezóny každoročne SKIBUS na trase Kremnica – Skalka.

Stále väčšej obľube sa z roka na rok tešia aj bežkárske trate na Skalke, ktoré vyhovujú medzinárodným kritériám a sú vhodné pre začínajúcich bežkárov aj pre nadšencov tohto klasického športu. Tradíciu si tu rovnako zachoval vytrvalostný pretek Biela stopa. Vynikajúce snehové podmienky, upravené trate a panoráma ako zo zimnej rozprávky zaručujú príjemný bežkársky zážitok. Viac informácii o bežkovaní a tipy na jednotlivé trasy na Skalke nájdete tu.

Fanúšikovia ľadového horolezectva na Skalke nájdu jeden z najväčších ľadopádov na Slovensku.

Po aktívnom dni načerpáte energiu v Relax centre, kde na vás čaká vodný svet, wellness, bowling či masáže. Navyše tu nájdete aj fitness, telocvičňu, ihriská v exteriéry či inline dráhu. Možnosti ubytovania v stredisku ponúka Penzión Guldiner, ktorý poskytuje pre hostí kvalitné a prvotriedne služby v zime aj v lete. Jeho súčasťou je aj reštaurácia či vstupy do spomínaného relax centra.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Via ferrata Skalka www.viaferrataskalka.sk
Lyžiarske stredisko Skalka www.skalkaarena.sk
Relax centrum Skalka www.skalkaarena.sk/sluzby/relax-a-wellness
Penzión Guldiner www.guldiner.sk