Skalka pri Kremnici

Naplňte svoje leto či zimu zážitkami, ktoré vďaka bohatým možnostiam zažijete v stredisku Skalka. V objatí Kremnických vrchov vás čaká nádherná príroda a pestrá ponuka aktivít pre celú rodinu.

Počas LETA a JESENE je stredisko navštevované najmä vďaka známemu via ferratovému areálu. Od roku 2017 vybudovalo mesto Kremnica rozmanitú sieť ferratových trás, ktoré sa tešia obľube milovníkmi adrenalínových športov. Návštevníci tu nájdu 2 oblasti – Ferraty KomínVia ferratový svet. Trasy sú rozlíšené podľa náročnosti a technickej zdatnosti lezcov. Nájdete tu najdlhší lanový most vo výške 40 metrov nad zemou, lanovú sieť s hĺbkou 37 metrov či via ferratu F-ÚHA – obtiažnosť „F“ s dĺžkou 45 m a previsom 11 m. Tá je najťažšou ferratovou cestou na Slovensku, ktorú odporúčame iba skúseným lezcom. V ponuke je aj možnosť zapožičania ferratového lezeckého setu v Relax centre priamo na Skalke. Bližšie informácie a aktuality nájdete tu. Vstup na ferratové trasy je bezplatný. Od novembra do júna sú všetky trasy z dôvodov ochrany prírody a bezpečnosti uzavreté.

Skalka je takisto výbornou voľbou pre pešiu turistiku po okolitých kopcoch, prípadne pre zdatnejších športovcov poskytuje možnosti cyklotrás. Tip na celodennú cyklotúru z Banskej Bystrice na Skalku nájdete TU.

ZIME je Skalka už niekoľko desaťročí obľúbeným lyžiarskym strediskom. Stredisko Skalka Arena ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí, z toho dve modré, štyri červené a dve čierne. Zároveň spĺňa požiadavky zdatnejších lyžiarov aj úplných začiatočníkov. Bližšie informácie o možnostiach lyžovania nájdete tu. Pre lyžiarov, ktorí nemajú k dispozícii vlastnú dopravu premáva počas sezóny každoročne SKIBUS na trase Kremnica – Skalka.

Stále väčšej obľube sa z roka na rok tešia aj bežkárske trate na Skalke, ktoré vyhovujú medzinárodným kritériám a sú vhodné pre začínajúcich bežkárov aj pre nadšencov tohto klasického športu. Tradíciu si tu rovnako zachoval vytrvalostný pretek Biela stopa, ktorý sa organizuje posledný januárový víkend. Vynikajúce snehové podmienky, upravené trate a panoráma ako zo zimnej rozprávky zaručujú príjemný bežkársky zážitok. Viac informácii o bežkovaní a tipy na jednotlivé trasy na Skalke nájdete tu.

Fanúšikovia ľadového horolezectva na Skalke nájdu jeden z najväčších ľadopádov na Slovensku.

Po aktívnom dni načerpáte energiu v Relax centre, kde na vás čaká vodný svet, wellness, bowling či masáže. Navyše tu nájdete aj fitness, telocvičňu, ihriská v exteriéry či inline dráhu. Možnosti ubytovania v stredisku ponúka Penzión Guldiner, ktorý poskytuje pre hostí kvalitné a prvotriedne služby v zime aj v lete. Jeho súčasťou je aj reštaurácia či vstupy do spomínaného relax centra.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Via ferrata Skalka www.viaferrataskalka.sk
Lyžiarske stredisko Skalka www.skalkaarena.sk
Relax centrum Skalka www.skalkaarena.sk/sluzby/relax-a-wellness
Penzión Guldiner www.guldiner.sk