Lyžovanie na Skalke pri Kremnici

Skalka je rekreačné stredisko nachádzajúce sa v Kremnických vrchoch. Ponúka možnosti pre letnú aj zimnú rekreáciu. Využite možnosť zjazdového lyžovania na Skalke, a to hneď v dvoch strediskách: Skalka Ski Resort a Skalka arena.

Ski Skalka Resort je ideálnym miestom pre lyžiarske dovolenky pre rodiny s deťmi, začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov. Stredisko je vybavené modernou technológiou umelého zasnežovania, čo znamená, že lyžiari a snowboardisti môžu využívať kvalitné lyžiarske podmienky počas celej lyžiarskej sezóny. Nachádzajú sa tu zjazdovky so stredne ťažkou aj ťažkou obťažnosťou. Lyžiarske stredisko prevádzkuje lanovku „Pekná vyhliadka“, ktorá vás vyvezie až do výšky 1252 m. n. m., vlek „Mrázik“ s hornou hranicou vo výške 1075 m. n. m. a vlek „snow-park“ s hranicou až vo výške 1240 m. n. m. Nájdete tu tiež detský vlek pre vaše ratolesti. Lístky sa predávajú v pokladni, ktorá sa nachádza pod penziónom Guldiner. V blízkosti tejto pokladne sa tiež nachádza lyžiarska škola SNOWSPORTS a požičovňa lyží.

Lyžiarske stredisko Skalka arena je ideálnym miestom, kde začať prebúdzať svoju lyžiarsku vášeň. Stredisko nezabúda ani na snowboardových nadšencov, pre ktorých je vyhradený dostatok priestoru. Stredisko prevádzkuje vleky Romík a Turček a 1 lanovú dráhu BÚDA Après-ski, s ktorou sa dostanete do výšky až 1252 m. n. m. K lyžiarskemu stredisku patrí tiež detský areál s vlekmi Limba a Blondy, ktoré sú v prevádzke denne od 9:00 do16:00. Večerné lyžovanie na vleku Blondy a večerná sánkovačka vedľa zjazdovky sú v piatok a sobotu od 17:00 do 20:00. Lístky si zakúpite v BÚDA Après-ski nad Horskou chatou Limba.

Okrem tradičného zjazdového lyžovania si môžu milovníci zimných športov vychutnať na Skalke pri Kremnici takmer 60 km bežeckých tratí, ktoré sú prispôsobené ako začínajúcim bežkárom, tak aj nadšencom tohto klasického športu. Bežecké trate majú certifikát Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a Euroloppet. Čoraz populárnejším v medzinárodnom meradle sa stáva vytrvalostný bežecký pretek Biela stopa, ktorý sa na Skalke pri Kremnici koná každoročne posledný januárový víkend.

Po kvalitnej lyžovačke a zimnom šantení v snehu je pre návštevníkov k dispozícií Relax centrum priamo v stredisku. Rozmaznávať sa môžu návštevníci v jednej z piatich sáun, plávaním v bazéne s atrakciami a hraním bowlingu. Pre neúnavných je k dispozícií viacúčelová hala, squash a fitnes centrum.

Parkovanie na rozsiahlom parkovisku v blízkosti hlavnej lanovky je spoplatnené 6€ na celý deň. Do strediska každoročne premáva aj SKIBUS z Kremnice (Parkovisko Jeleň). Priamo v stredisku sú k dispozícii aj viaceré možnosti ubytovania.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

web SKI SKALKA RESORT www.skiskalka.sk
web SKALKA ARENA www.skalkaarena.sk
Parkovanie Spoplatnené vo výške 4€/deň