Lyžiarske stredisko Skalka arena

Lyžiarske stredisko Skalka arena sa nachádza v pohorí Veľkej Fatry v Kremnických vrchoch neďaleko stredovekého kráľovského banského mesta Kremnica.

Horské stredisko Skalka arena sa nachádza v nadmorskej výške 1 252 m n.m. a ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí – dve modré, štyri červené a dve čierne. Všetky trate sú upravované kvalitnou technológiou a spĺňajú tak podmienky aj tých najnáročnejších. Skalka arena je ideálnym miestom, kde začať prebúdzať svoju lyžiarsku vášeň. Stredisko nezabúda ani na snowboardových nadšencov, pre ktorých je vyhradený dostatok priestoru.

Okrem tradičného zjazdového lyžovania si môžu milovníci zimných športov vychutnať na Skalke pri Kremnici takmer 60 km bežeckých tratí, ktoré sú prispôsobené ako začínajúcim bežkárom, tak aj nadšencom tohto klasického športu. Bežecké trate majú certifikát Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a Euroloppet. Čoraz populárnejším v medzinárodnom meradle sa stáva vytrvalostný bežecký pretek Biela stopa, ktorý sa na Skalke pri Kremnici koná každoročne posledný januárový víkend.

Po kvalitnej lyžovačke a zimnom šantení v snehu je pre návštevníkov k dispozícií Relax centrum priamo v stredisku. Rozmaznávať sa môžu návštevníci v jednej z piatich sáun, plávaním v bazéne s atrakciami a hraním bowlingu. Pre neúnavných je k dispozícií viacúčelová hala, squash a fitnes centrum.

Parkovanie na rozsiahlom parkovisku v blízkosti hlavnej lanovky je spoplatnené – 4€ na celý deň. Do strediska každoročne premáva aj SKIBUS z Kremnice (Parkovisko Jeleň). Priamo v stredisku sú k dispozícii aj viaceré možnosti ubytovania.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.skalkaarena.sk
Parkovanie Spoplatnené vo výške 4€/deň
Infolinka 0901 752 552
Mail info@skalkaarena.sk