• SKIBUSY aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • COFFEE TOUR

  zaži neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj
  bežeckého lyžovania

 • Lyžovanie

  odštartujte lyžiarsku sezónu v
  regióne Stredné Slovensko

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Po stopách kostolíkov

Veriaci, neveriaci…kostoly v sebe nesú silnú atmosféru, ktorá pohne každým. Zažite atmosféru kostolíkov v našom regióne vo vianočnom duchu.

Pozývame Vás, aby ste spolu s nami navštívili kostolíky v regióne Stredné Slovensko a vypočuli si ich príbehy. O vianočnú náladu sa postarajú lokálni umelci počas dvoch exkluzívnych vianočných koncertov.

Drevený artikulárny kostolík v obci Hronsek

Patrí medzi svetový unikát. V roku 2008 bol zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho výnimočnosťou je, že bol postavený v roku 1725 len z dreva a bez použitia jediného klinca. Je postavený v tvare kríža a vnútorná klenba kostola pripomína prevrátenú loď. Nachádzajú sa tu prvky škandinávskej architektúry ako aj amfiteatrálne usporiadanie lavíc na chóroch, ktoré prispelo ku hojnému počtu miest, ktoré sa šplhá až nad 1000 miest.

Gotické kostolíky v obci Poniky, Zolná a Čerín

Všetky sú pôvodne gotické a boli postavené začiatkom 14.storočia. Ich výnimočnosťou sú bohaté nástenné maľby, vďaka ktorým sú kostolíky unikátom stredoeurópskej gotiky. Najbohatšími maľbami sa pýši kostolík v obci Poniky. Zaujímavosťou týchto kostolíkov je udalosť z roku 2008, kedy tieto miesta navštívil samotný kráľ Spojeného kráľovstva, Charles III.

Vianočný špeciál s koledníkmi

Chcete sa vianočne naladiť? Komorná atmosféra maličkých priestorov kostolíkov, nástenné maľby zachované zo 14. storočia, teplé svetlo sviečok a spev vianočných kolied ozývajúcich sa starými klenbami, vám v tom určite pomôže.

Vo vianočnom špeciáli nášho produktu „Po stopách kostolíkov – v regióne Stredné Slovensko“ vám miestni umelci z regiónu predvedú svoju predstavu vianoc počas dvoch exkluzívnych koncertov. V obci Poniky sa môžete tešiť na koledy v prevedení detského súboru zo Základnej umeleckej školy Stožok. V obci Čerín na vás čaká hudobné folklórne duo, ktoré vám predvedie svoje umenie za pomoci slovenských tradičných hudobných nástrojov – fujary a píšťaly.

Čo vás čaká?

V cene vstupenky 25 eur je zahrnutá doprava z Banskej Bystrice a späť, sprievodca, edukačné výklady v každom kostolíku a dve vianočné hudobné vystúpenia. 🙂 Stretneme sa 8.30 ráno pred kostolom Nanebovzatia Panny Márie na námestí Š. Moysesa v Banskej Bystrici – kde aj ukončíme našu spoločnú púť cca okolo 11.45.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Termíny konania 09.12.2023, 13.01.2024
Dĺžka trvania 3 hodiny
Cena vstupenky 25 eur
Minimálna a maximálna kapacita Minimálna kapacita účasti na uskutočnenie zážitku je 10 osôb, maximálna je 18 osôb.