• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • Zabudnuté remeslá na Zvolenskom zámku

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

Po stopách kostolíkov

Navštívte s nami 3 výnimočné kostolíky v regióne Stredné Slovensko a vypočujte si ich príbehy v sviežom letnom šate s hudobným vystúpením.

Pozývame Vás, aby ste spolu s nami navštívili kostolíky v regióne Stredné Slovensko a vypočuli si ich príbehy. O sviežu letnú náladu sa postarajú miestni umelci.

Drevený artikulárny kostolík v obci Hronsek

Patrí medzi svetový unikát. V roku 2008 bol zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Jeho výnimočnosťou je, že bol postavený v roku 1725 len z dreva a bez použitia jediného klinca. Je postavený v tvare kríža a vnútorná klenba kostola pripomína prevrátenú loď. Nachádzajú sa tu prvky škandinávskej architektúry ako aj amfiteatrálne usporiadanie lavíc na chóroch, ktoré prispelo ku hojnému počtu miest, ktoré sa šplhá až nad 1000 miest.

Gotické kostolíky v obci Poniky a Čerín

Všetky sú pôvodne gotické a boli postavené začiatkom 14.storočia. Ich výnimočnosťou sú bohaté nástenné maľby, vďaka ktorým sú kostolíky unikátom stredoeurópskej gotiky. Najbohatšími maľbami sa pýši kostolík v obci Poniky. Zaujímavosťou týchto kostolíkov je udalosť z roku 2008, kedy tieto miesta navštívil samotný kráľ Spojeného kráľovstva, Charles III.

Letná edícia kostolíkov exkluzívne s miestnymi umelcami

Chcete objaviť čaro kostolíkov v letnom šate? Komorná atmosféra maličkých priestorov kostolíkov, nástenné maľby zachované zo 14. storočia, spev veselých folkórnych piesní ozývajúcich sa starými klenbami, a kvetmi posiate lúky vám v tom určite pomôžu.

Letný špeciál nášho produktu „Po stopách kostolíkov – v regióne Stredné Slovensko“ je venovaný kúpeľným hosťom kúpeľov Sliač a Marína ako aj širšej verejnosti. Vstupenky si preto viete zakúpiť buď priamo na našom rezervačnom systéme alebo na recepcii spomínnaných kúpeľov.

Čím je letný špeciál výnimočný? Radosť z príchodu leta nám do veselých folklórnych piesní zhmotní miestna folklórna skupina z Čerína, Čerenci alebo folklórne duo otca a syna. O pohladenie duše sa postará samotné čaro kostolíkov a o posilnenie zdravia zastávka pri liečivom prameni Mičinské travertíny. Nezabudnite si zo sebou zobrať prázdnu fľašu.

Čo vás čaká?

V cene vstupenky 25 eur je zahrnutá doprava z Banskej Bystrice alebo Kúpeľov Marína a Sliač a späť, sprievodca, edukačné výklady v každom kostolíku, zastávka pri liečivom prameni Mičinské travertény a hudobné vystúpenie folklórnej skupiny Čerenci. Stretávame sa od 12:40 pred kostolom Nanebovzatia Panny Márie v Banskej Bystrice, o 13.05 pred bránou Kúpeľov v Maríne a o 13.20 pred bránou Kúpeľov na Sliači – kde aj ukončíme našu spoločnú púť cca do 18.00 hodiny.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Termíny konania 16.03.2024, 20.04.2024, 11.05.2024
Dĺžka trvania 3 hodiny
Cena vstupenky 25 eur
Minimálna a maximálna kapacita Minimálna kapacita účasti na uskutočnenie zážitku je 10 osôb, maximálna je 18 osôb.