Penzión Klopačka

Penzión Klopačka v slávnej baníckej obci Špania Dolina poskytuje ubytovanie a stravovanie. Nájdete tu aj expozíciu špaňodolinskej čipky.

Penzión Klopačka sídli v historickej budove baníckej klopačky v malebnej obci Špania Dolina. Historický, 620-ročný objekt pôvodne slúžil ako sídlo banskej správy. V jeho drevenej veži bolo umiestnené zvukové signalizačné zariadenie „klopadlo“, ktoré slúžilo na zvolávanie baníkov do práce – odtiaľ názov „Klopačka“. Objekt má na fasáde renesančnú rytú maľovanú výzdobu. V roku 1996 Klopačka prešla kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou, čo jej umožnilo zaskvieť sa v plnej svojej kráse a zároveň plniť náročné požiadavky dnešných zákazníkov.

Penzión Klopačka ponúka ubytovanie v jedno až štvorlôžkových izbách. K dispozícii je reštaurácia zariadená v príjemnom domácom štýle. V letných mesiacoch tu nájdete zastrešenú záhradu s grilom a ohniskom.

Po dobrom obede sa môžete v priestoroch Klopačky ešte chvíľu zdržať. Je tu totiž k nahliadnutiu expozícia tradičnej špaňodolinskej paličkovanej čipky.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.klopacka.sk
Kontakt 0905 527 892, klopacka@klopacka.sk