PARK SNOW Donovaly

Jedno z najobľúbenejších lyžiarskych stredísk na Slovensku je zárukou výbornej lyžovačky a služieb v krásnom prostredí Donovalov.

Lyžiarske stredisko obklopené prírodou Nízkych Tatier a Veľkej Fatry patrí už roky medzi vyhľadávané miesta pre zimné radovánky. Dĺžka zjazdoviek je 11km a sú rozdelené do dvoch areálov – Nová hoľa a Záhradište.

 Nová hoľa patrí medzi červeno-čierne zjazdovky pre skúsenenších lyžiarov a modrú zjazdovku v blízkosti parkoviska (vlek Mišúty). Na zjazdovku sa dostanete kombinovanou 6-sedačkovou lanovkou a 8-miestnymi kabínkami. Záhradište si naopak užijú aj začiatočníci a mierne pokročilí lyžiari. Tu nájdete 4-sedačkovú lanovku a 12 lyžiarskych vlekov. Lyžiarske stredisko je známe aj svojim najväčším detským areálom v Európe pre výučbu lyžovania – Patty Ski fun park – viac info tu.

Okrem lyžovania sa na Donovaloch upravujú aj bežkárske trate s celkovou dĺžkou 18,4km – 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa Donovaly- Šachtičky. Novú mapu bežkárskych tratí je možné bezplatne získať v miestnom infocentre alebo si stiahnuť z webovej stránky www.parksnow.sk, sekcia mapy.

Stredisko rovnako ponúka návštevníkom služby ako je požičovňa lyžiarskeho výstroja, ubytovanie v hoteloch a penziónoch, wellness, snowpark – Riders park Záhradište (možnosť slopesnowboardingu, akrobatické lyžovanie), množstvo gastroprevádzok, jazda na psích záprahoch, snowparagliding a korčuľovanie na umelej ľadovej ploche. Rovnako oblasť ponúka vynikajúce podmienky pre horskú turistiku.

Vo vybrané dni premáva z Banskej Bystrice do lyžiarskeho strediska aj SKIBUS z Banskej Bystrice.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.parksnow.sk
Cenník www.parksnow.sk/zima/cennik.php
Facebook www.facebook.com/parksnowdonovaly
E-mail info@parksnow.sk
Infolinka 048 / 4199 881
SKIBUS Trasa Banská Bystrica – Donovaly, JANUÁR – MAREC 2023