Nevšedné putovanie históriou Kremnice

Komentovaná prehliadka, pri ktorej sa naučíte veľa zaujímavého z histórie Kremnice, ochutnáte miestnu jedinečnú špecialitu a dostanete sa do gotických, bežne neprístupných pivníc.

Príjemné spoznávanie krás a histórie Kremnice s ešte príjemnejšou bodkou v podobe degustačného zážitku. Vydajte sa na komentovanú prehliadku historického centra mesta osvieženú chuťou tradičného kremnického pokrmu. So sprievodcom Martinom Varhaňovským budete môcť nahliadnuť na miesta, ktoré sú pred návštevníkmi mesta bežne starostlivo ukryté.

Len vďaka tejto prehliadke môžete zavítať na netradičnú obhliadku neprístupných gotických pivníc. Ďalším výnimočným miestom, ktoré navštívite v rámci prehliadky je dobová cukráreň „krumpliareň“. V nej vás čaká tradičná kremnická špecialita – Atkáryho Kremnický krumpeľ. Budú sa ti v chuťových bunkách rozplývať bohaté slané chute alebo je Kremnický krumpeľ sladkou dobrotou? Nechaj sa prekvapiť.

TIP: S Martinom Varhaňovským sme sa rozprávali aj v našich podcastoch Radosť spoznávať, konkrétne v časti KREMNICA, MESTO PRÍBEHOV / zažite pokoj, ktorý ponúka toto miesto.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Dostupnosť pre návštevníkov Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji na www.zahoramizadolami.sk
Termíny prehliadok 2024 každú sobotu v mesiaci (od 15.6. do 14.9.) o 13.00 hod.
Dĺžka trvania prehliadky 1,5 – 2 hodiny
Cena vstupenky 10 € / osoba, deti do 3 rokov zdarma
Kapacita min. 5 osôb max. 45 osôb