• Stredoveké stany

  autentický stredoveký zážitok
  pre celú rodinu

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbieraj si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Náučný banský chodník Ľubietová

Pobyt v prírode a nove vedomosti? Prečo to nespojiť! V Ľubietovej pri Banskej Bystrici si môžete spríjemniť pobyt na čerstvom vzduchu spoločne s poznatkami o okolí. Prechod trasou zaberie približne 2-2,5 hodiny v závislosti od tempa a objavíte celkovo 13 zaujímavých zastávok.

Chodník tvorí okruh Ľubietová centrum – Banský závoz – Podlipa – banské haldy – Ľubietová centrum obce a má cca 4,5 km. Je to skvelý tip pre program táborov, rodinných či školských výletov. V prípade záujmu je k dispozícii miestny sprievodca , ktorý poskytne na trase informácie a spestrenie navyše. Pre deti je možný program v podobe atmosféry baníckej práce s kladivkom a želiezkom, premeny železa na meď alebo sa stanú hľadačmi železa a zažijú permonícku krajinu.  Trasa je nenáročná až stredne náročná, má celkovo 13 zastávok. Počas návštevy Ľubietovej odporúčame navštíviť aj expozíciu minerálov v budove obecného úradu. Návštevu si je však potrebné dopredu dohodnúť.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Východiskový bod Ľubietová – Námestie V. Dunajského
Turistické značenie čiastočne s modrou a zelenou turistickou značkou; väčšina chodníka vedie po miestnych komunikáciách a chodníkoch
Doprava auto, autobus
Dĺžka trasy 2-2,5 hodiny
Náročnosť trasy nenáročná