Lišov Múzeum

Lišov Múzeum, pozostáva z troch častí, tradičný dom z roku 1916, keltské obydlie a galéria masiek s približne 400 maskami z celého sveta a maly obchodík v galéríí masiek.

Galéria Masiek

Galéria Masiek je prvá galéria na Slovensku, od zberateľa M.D. Clarka, kde nájdete viac ako 400 masiek z celého sveta. Na úvod vstúpite hneď do malého obchodíka, kde nájdete jedinečné handmade výrobky z Lišova a okolia, a prejdete si miestnosti plné fantastických starých afrických, ázijských, novodobých európskych masiek, nájdete aj masky z Ameriky, a samozrejme aj tie naše. Nechajte sa prekvapiť!

Lišovská izba

Lišovská izba alebo aj zvaná Lišovská chyža, je dom z kameňa, postavený okolo roku 1916, z prednej časti domu zdobený krížikovou výšivkou, ktorej originál nájdete vo vnútri domu. Dom je hontiansky zariadený a slúži ako menšie etnografické Múzeum. Na konci domu buduje občianske združenie kováčsku dieľnu. Príďte si zaspomínať na tie ´staré dobré časy´..

Keltské obydlia

Keltské obydlie sa začalo stavať v lete 2016. Stavali ho študenti z Anglicka, Rumunska, Nemecka počas výmenného pobytu v Lišove. Obydlie je postavené z dreva, steny sú prepletané lieskou s hlinenou omietkou. Celá stavba je postavená bez jediného klinca.

Kavarieň a infobod – NOVINKA

Nádvorie Lišovské múzea sa koncom roka 2022 „rozrástlo“ o zrekonštruovaný dom z roku 1887, kt. bude slúžiť ako kaviareň a informačný bod v jednom. Poskytne návštevníkom informácie o regióne Hont a bude slúžiť aj na prezentáciu prírodného staviteľstva a tradičnej architektúry.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Vstupné Dospelí: 3,-€, Seniori, ZŤP: 2,-€, Deti a študenti: 1,50€
WEB lisovmuzeum.sk/