Lišov Múzeum

Lišov Múzeum, pozostáva z troch častí, tradičný dom z roku 1916, keltské obydlie a galéria masiek s približne 400 maskami z celého sveta a maly obchodík v galéríí masiek.

Galéria Masiek

Galéria Masiek je prvá galéria na Slovensku, od zberateľa M.D. Clarka, kde nájdete viac ako 400 masiek z celého sveta. Vstúpite hneď to malého obchodíka, kde nájdete jedinečné handmade výrobky z Lišova a okolia, a prejdete si miestnosti plné fantastických starých afrických, ázijských, novodobých európskych masiek, niečo z Ameriky, a samozrejme aj tie naše. Nechajte sa prekvapiť!

Lišovská izba

Lišovská izba alebo aj zvaná Lišovská chyža, je dom z kameňa, postavený okolo roku 1916, z prednej časti domu zdobený krížikovou výšivkou, ktorej originál nájdete vo vnútri domu, hontiansky zariadený , ktorý slúži ako menšie etnografické Múzeum. Na konci domu budujeme kováčsku dieľnu, no ešte predtým nazriete do tkáčskej miestnosti. Zaspomínajte si spolu s nami , na tie ´staré dobré časy´..

Keltské obydlia

Keltské obydlie sa začalo stavať v lete 2016. Stavali ho študenti z Anglicka, Rumunska, Nemecka počas výmenného pobytu u nás na Lišove. Obydlie je postavený z dreva, steny sú prepletané lieskou, steny s hlinenou omietkou , a stavba je bez jediného klinca. Projekt stále pokračuje a pracuje sa na ňom..

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Otváracia doba Aktuálne zatvorené, otvorenie sa očakáva od apríla – mája 2022
Vstupné Dospelí: 3,-€, Seniori, ZŤP: 2,-€, Deti a študenti: 1,50€
WEB lisovmuzeum.sk/