Múzeum Gýča

Jediné múzeum svojho druhu v Európskej Únii

Zavítajte do múzea, ktoré šíri dobrú náladu a je ochutené dávkou životného optimizmu a nadhľadu. Nájdete v ňom viac ako 1248 exponátov, čím sa múzeum stáva držiteľom slovenského rekordu v počte gýčov na jednom mieste. Múzeum sídli v historickom meštianskom dome skladateľa Jána Levoslava Bellu. Nájdete tu rôznorodé objekty od sošiek trpaslíkov, hodín po obrazy, textil, nábytok či exponáty sekcie erotika. Prehliadka múzea je ozvučená komentárom vo viacerých jazykoch. Okrem kochania sa gýčmi si tu môžete zakúpiť rôzne štýlové a zaručene gýčové predmety na pamiatku.

Súčasťou Múzea Gýča je aj unikátna Ulička slávnych nosov. Na tomto mieste postupne pribúdajú pamätné tabule nosov i tvárí umelcov a ľudí, ktorí svojim humorom spestrovali svet. Odfotiť sa môžete pri nose Júliusa Satinského, Majdy Pavelekovej či Jana Wericha.

Múzeum gýča je napojené aj na festival humoru a satiry Kremnické gagy. Jednou z  vyhľadávaných atrakcií je projekt gýč roka, ktorý s festivalom súvisí. Ide o každoročné vyhlasovanie naj gýčov z oblastí politického, spoločenského a kultúrneho života.

Ako sa k nám dostanete?