• Stredoveké stany

  preneste sa v čase a vychutnajte
  si netradičnú dovolenku pod hviezdami

 • NAJ miesta v regióne

  doplňte si svoje zážitky o NAJ miesta regiónu
  a naplánujte si svoje výlety už dnes

 • „Začnite s vysťahovaním!“

  Spoznajte príbehy z obdobia 2. svetovej
  vojny a Slovenského národného povstania

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Mlsnacava

Mlsnacava je predstavuje všetko, čo si milovník kvalitnej kávy môže želať. Od poctivo upraženej kávy po šálku obľúbeného espressa na vašom stole. Mlsnacava je káva inak.

Mlsnacava je pražiareň výberovej kávy z Banskej Bystrice. Výberová káva predstavuje len 10% celosvetovej produkcie káv a prejde pomerne zložitým procesom, pokiaľ sa dostane k spotrebiteľovi vo finálnej podobe. V krajine pôvodu podstupuje radu kvalitatívnych testov certifikovanými kontrolórmi kvality, tzv. Q Graders – v tomto hodnotení musí splniť vybrané požiadavky a následne sa dostáva k pražiarom, ktorí vďaka dosiahnutej kvalite nemusia zakrývať jej nedostatky pražením. Výsledkom je unikátne spojenie chutí a vône. „Mlsná“ kladie dôraz na prípravu kávy, avšak rovnako aj na dizajn, sociálny a environmentálny dopad jej pôsobenia na trhu.

V ponuke nájdete rozmanitý výber kávových zmesí. Pražiareň disponuje špičkovým technologickým zázemím, ktoré spája rôznych svetových výrobcov, ktorých produkty a služby prináša na celé územie Slovenska. Okrem iného poskytuje od roku 2021 aj školiace stredisko pre baristov a vzdelávanie v oblasti praženia kávy. Upraženú kávu je možné zakúpiť si aj priamo v prevádzke alebo cez e-shop. Svoj obľúbený nápoj si tak môžete vychutnať s nezameniteľnou atmosférou kaviarne na banskobystrickom námestí alebo v pohodlí domova.

Svoju kávu domov si môžete objednať cez e-shop tu.

Prevádzku Mlsnacava nájdete na Starej Tržnici v Banskej Bystrici, preto neváhajte a príďte si po svoju šálku plnú radosti.

Ďalšiu skvelú prevádzku a pražiareň v Banskej Bystrici nájdete aj tu – The Fleck Coffee Roasters

Ako sa k nám dostanete?