• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Mlsnacava

Mlsnacava predstavuje všetko, čo si milovník kvalitnej kávy môže želať. Od poctivo upraženej kávy po šálku obľúbeného espressa na vašom stole. Mlsnacava je káva inak.

Mlsnacava je pražiareň  výberovej kávy z Banskej Bystrice. Výberová káva predstavuje len 10% celosvetovej produkcie káv a prejde pomerne zložitým procesom, pokiaľ sa dostane k spotrebiteľovi vo finálnej podobe. V krajine pôvodu podstupuje radu kvalitatívnych testov certifikovanými kontrolórmi kvality, tzv. Q Graders – v tomto hodnotení musí splniť vybrané požiadavky a následne sa dostáva k pražiarom, ktorí vďaka dosiahnutej kvalite nemusia zakrývať jej nedostatky pražením. Výsledkom je unikátne spojenie chutí a vône. „Mlsná“ kladie dôraz na prípravu kávy, avšak rovnako aj na dizajn, sociálny a environmentálny dopad jej pôsobenia na trhu.

V ponuke nájdete rozmanitý výber kávových zmesí. Pražiareň disponuje špičkovým technologickým zázemím,  ktoré spája rôznych svetových výrobcov, ktorých produkty a služby prináša na celé územie Slovenska. Okrem iného poskytuje od roku 2021 aj školiace stredisko pre baristov a vzdelávanie v oblasti praženia kávy.  Upraženú kávu je možné zakúpiť si aj priamo v prevádzke alebo cez e-shop. Svoj obľúbený nápoj si tak môžete vychutnať s nezameniteľnou atmosférou kaviarne na banskobystrickom námestí  alebo v pohodlí domova.

Ak chcete zažiť viac ako je bežné odporúčame vám zážitok COFFEE TOUR v Banskej Bystrici.

Prevádzku Mlsnacava nájdete na Starej Tržnici v Banskej Bystrici, preto neváhajte a príďte si po svoju šálku plnú radosti.

Svoju kávu domov si môžete objednať cez e-shop.

Ako sa k nám dostanete?