Lyžiarske stredisko Šachtičky

Uprostred malebnej prírody si prídu na svoje všetci nadšenci zimných športov. Lyžiarske stredisko Šachtičky je vhodné na rekreačné, ale aj pre profesionálne lyžovanie.

Na svahoch vrchu Panský diel nad Špaňou Dolinou sa v nadmorskej výške 800 – 1102 m n. m. rozprestiera areál lyžiarskeho strediska Šachtičky, v ktorom si prídu na svoje priaznivci rekreačného aj profesionálneho lyžovania. V stredisku pri Banskej Bystrici sa nachádza 7 tratí rozličnej náročnosti s celkovou dĺžkou viac ako 10 km a 4 vleky. 2 zjazdovky majú certifikát FIS pre organizovanie medzinárodných pretekov. Šachtičky sú vhodné i pre rodiny s deťmi, nachádza sa tu detský areál s dvoma malými zjazdovkami a dvoma vlekmi. Samozrejmosťou sú služby ako ski-servis, požičovňa lyží a snowboardov či lyžiarska škola. Prevádzková doba je denne od 09.00 hod. do 16.00 hod.

Lyžiarske stredisko Šachtičky otvorí svoju sezónu 25.12.2023

Na severnom úpätí sa nachádza športové centrum nazývané Šachtička alebo Šachtičky, ktoré ponúka napríklad ubytovanie, reštauráciu, jazdu na koni, detské ihrisko a vyhliadkovú vežu. V stredisku sa nachádza aj Hotel Šachtička.

Hotel Šachtička svojou atmosférou pripomína typické alpské hotely. Početné krby, poľovnícka výzdoba, či zákutia so starožitnými komodami a sedačkami, ako stvorenými pre únik z reality. Posedenie pri dobrej knihe a pohári vínka prispievajú k jedinečnému zážitku z pobytu v horách. 

Ak hotelovým hosťom k dokonalému relaxu nepostačí prechádzka v okolitých lesoch, môžu využiť širokú ponuku wellness služieb v RELAXCENTRE, kde ich očakáva parný svet, bazén s protiprúdom alebo si môžu posedieť pri bublinkách v jacuzzi na terase pod holým nebom.

Jediná asfaltová prístupová cesta je smerom od mestskej časti Sásová, v dĺžke 5,5 km. Ďalšie prístupy sú možné turistickými trasami zo všetkých strán, najvýznamnejšie sú z Donovalov, Sásovej a Španej Doliny.

Vo vybrané dni premáva z Banskej Bystrice do lyžiarskeho strediska aj SKIBUS z Banskej Bystrice.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Web www.skisachticky.sk
Možnosť ubytovania Horský hotel Šachtička
Web ubytovacieho zariadenia www.sachticka.sk
Parkovanie Možnosť parkovania na centrálnom parkovisku pod vlekom pri hoteli
SKIBUS Trasa Banská Bystrica – Šachtičky, JANUÁR – MAREC 2024