• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Ľadopád na Skalke pri Kremnici

Ak si fanúšikom ľadového horolezectva, na svoje si prídeš na Skalke pri Kremnici. Vznikol tam jeden z najvyšších ľadopádov na Slovensku. Adrenalínová atrakcia je prístupná aj verejnosti.

Nevznikol síce prírodnou činnosťou ale aj tak láka množstvo návštevníkov. Ľadopád dlhý takmer 20 metrov sa nachádza na Skalke (v areály ferratového sveta priamo pod presklenou vyhliadkou), a rozširuje ponuku zimných aktivít v tejto lokalite. Samotná ľadová stena vznikala 10 dní, no s jej realizáciou sa začalo už počas leta.

Takáto stena sa nachádza len na pár miestach na Slovensku a vďaka dobrej lokalite sa predpokladá, že ľadopád vydrží až do marca. Prevádzkovateľom ľadopádu je Mesto Kremnica. Adrenalínová atrakcia je prístupná aj verejnosti. Potrebovať však budete špeciálnu výstroj. Neprofesionálnom odporúčame liezť na ľadovú stenu len s dohľadom odborníka.

Ľadovú lezeckú stenu pripravila samospráva Kremnice spoločne s Horskou záchrannou službou Kremnické vrchy. Projekt bol finančne realizovaný s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

O otvorení ĽADOPÁDU na Skalke v sezóne 2024 Vás budeme infromovať.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Dostupnosť pre návštevníkov Adrenalínová atrakcia je prístupná širokej verejnosti.
Aktuálne informácie o prevádzke www.kremnica.sk/