• Stredoveké stany

  preneste sa v čase a vychutnajte
  si netradičnú dovolenku pod hviezdami

 • NAJ miesta v regióne

  doplňte si svoje zážitky o NAJ miesta regiónu
  a naplánujte si svoje výlety už dnes

 • „Začnite s vysťahovaním!“

  Spoznajte príbehy z obdobia 2. svetovej
  vojny a Slovenského národného povstania

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Ľadopád na Skalke pri Kremnici

Ak si fanúšikom ľadového horolezectva, na svoje si prídeš na Skalke pri Kremnici. Vznikol tam jeden z najvyšších ľadopádov na Slovensku. Adrenalínová atrakcia je prístupná aj verejnosti.

Nevznikol síce prírodnou činnosťou ale aj tak láka množstvo návštevníkov. Ľadopád dlhý takmer 20 metrov sa nachádza na Skalke (v areály ferratového sveta priamo pod presklenou vyhliadkou), a rozširuje ponuku zimných aktivít v tejto lokalite. Samotná ľadová stena vznikala 10 dní, no s jej realizáciou sa začalo už počas leta.

Takáto stena sa nachádza len na pár miestach na Slovensku a vďaka dobrej lokalite sa predpokladá, že ľadopád vydrží až do marca. Prevádzkovateľom ľadopádu je Mesto Kremnica. Adrenalínová atrakcia je prístupná aj verejnosti. Potrebovať však budete špeciálnu výstroj. Neprofesionálnom odporúčame liezť na ľadovú stenu len s dohľadom odborníka.

Ľadovú lezeckú stenu pripravila samospráva Kremnice spoločne s Horskou záchrannou službou Kremnické vrchy. Projekt bol finančne realizovaný s podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Vzhľadom na oteplenie a aktuálne predpovede počasia je ľadopád od 2.3.2023 definitívne uzavretý a nie je verejnosti k dispozícií.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Dostupnosť pre návštevníkov Adrenalínová atrakcia je prístupná širokej verejnosti.
Aktuálne informácie o prevádzke www.kremnica.sk/