• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Kúpele v regióne Stredné Slovensko

Spoznajte diamanty medzi kúpeľami v regióne stredné Slovensko a nechajte rozmaznávať vaše telo aj dušu.

SLIAČ

Kúpele Sliač už roky zaraďujeme k unikátom medzi kúpeľami. Využívajú minerálne pramene s teplotou 33,3°C, charakteristické vysokým obsahom CO2. Okrem Slovenska nájdete takéto kúpele už len na území Argentíny, Austrálie a v Španielsku. Ako jediné kúpeľné zariadenie na Slovensku používajú tzv. prírodný žriedlový plyn. Ten slúži na odčerpávanie priamo z kúpeľného prameňa a má preukázané bohaté liečivé účinky na ľudský organizmus. V areáli kúpeľov sa nachádza niekoľko liečivých prameňov, ako napr. Kúpeľový prameň, prameň Štefánik, Bystrica, Lenkey alebo prameň Adam.

Kúpele sa vyznačujú veľkým množstvo pozitívnych vlastností pre zdravie, pomáhajú v terapii zdravotných komplikácií ako sú srdcovo-cievne ochorenia, choroby pohybového aparátu, onkologické a gynekologické ochorenia, rovnako priaznivo vplývajú aj na post-covidový syndróm. Návštevníci majú možnosť vybrať si z niekoľkých liečebných pobytov, presne podľa svojich preferencií. Okrem profesionálneho prístupu personálu a skvelých služieb, je bonusom aj nádherné a pokojné prostredie kúpeľného parku. Kúpele Sliač majú vynikajúcu polohu medzi mestami Banská Bystrica a Zvolen, vďaka ktorej sú ľahko dostupné pre návštevníkov cestujúcich verejnou dopravou a individuálne.

Informácie o kúpeľoch Sliač nájdete aj tu.

KOVÁČOVÁ

Kúpeľníctvo v Kováčovej píše svoju históriu už viac ako dve storočia. Kúpele sa nachádzajú v tichom prostredí , mimo mestského ruchu a ponúkajú tak dokonalý relax. Návštevníci majú na výber niekoľko typov procedúr, z nich napríklad vodoliečbu (zahŕňa minerálne kúpele a bazény), teploliečbu (lávové a rašelinové zábaly), masáže, elektroliečbu, morský kúpeľ či sauny.

Kúpele sa zameriavajú na choroby pohybového aparátu, choroby nervového pôvody, tráviaceho ústrojenstva, ochorenia látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby močových ciest a obličiek a ženské ochorenia. Kúpeľná liečba je odporúčaná aj pre regeneráciu a relax organizmu ako takého, pri nadmernom stresovom zaťažení. Okrem liečebného programu si hostia môžu vychutnať rovnako skvelé podmienky na vychádzky či turistiku po okolí, výlety na bicykloch, jazdu na koňoch alebo rybárčiť. Kúpele sa pravidelne starajú aj o kultúrny program pre ubytovaných návštevníkov.

Bližšie informácie o kúpeľov Kováčová tu.

Veľkou vzácnosťou Špecializovaného liečebného ústavu Marína je minerálna voda, ktorá patrí k najvýdatnejším prameňom na Slovensku.

Špecializovaný liečebný ústav Marína, š. p. je odborné kúpeľné zariadenie, ktoré poskytuje komplexnú starostlivosť pre pohybovo postihnutých pacientov už od roku 1976 Pramene využívané na liečbu obsahujú prírodnú minerálnu liečivú vodu síranovo-hydrogénuhličitanovú, vápenato horečnatú so zvýšeným obsahom fluóru a horčíka, kyslú, hypotonickú s teplotou 48,5 °C. Liečba sa od začiatku zameriava na detských pacientov a od roku 2004 pribudla špecializácia aj na liečbu dospelých pacientov. Marína vracia stratené zdravie pacientom pri: chorobách pohybového ústrojenstva, nervových chorobách, onkologických chorobách a poscovidovom syndróme. Základom v Maríne je zdravotná starostlivosť a individuálny prístup. Každý pacient má svojho fyzioterapeuta počas celého pobytu.

BRUSNO

Kúpele Brusno sú liečebné kúpele, ktoré sa nachádzajú v strede Slovenka, len 20 km od Banskej Bystrice, na úpätí Nízkych Tatier.  Kúpele Brusno sa vďaka svojmu jedinečnému prírodnému prostrediu a liečivými prírodnými prameňmi stali populárnym miestom na liečbu obehového  a tráviaceho ústrojenstva, onkologických chorôb, cukrovky , chorôb obličiek a močových ciest a zároveň sú obľúbeným miestom na relaxáciu a oddych. K liečebným účinkom sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd klasifikovaných ako prírodná minerálna voda, vysoko mineralizovaná, kyselka, hydrogén- uhličitanovo-síranovo, vápenato-horečnatá so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov a síranov, so zvýšeným obsahom vápnika, horčíka a fluoridového iónu, slabo kyslá, studená. 

V kúpeľnom parku vyviera 7 minerálnych prameňov Ludvig, Paula, Hedviga, Ondrej, Ďumbier, Vepor a vrt ŠHB – 2. Okrem komplexnej kúpeľnej liečby ponúkajú kúpele aj kratšie liečebné, seniorské, relaxačné pobyty a wellness pobyty v Kúpeľnom hoteli Poľana****.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Kúpele Kováčová www.kupelekovacova.sk
Kúpele Sliač www.kupelesliac.sk
Kúpele Brusno www.kupelebrusno.sk
Liečebný dom Marína www.marinakovacova.sk