• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Králická tiesňava a vodopád

Jedna z najkrajších prírodných pamiatok v okolí Banskej Bystrice poskytuje svojim návštevníkom jedinečnú prechádzku krásnou roklinou v prírode Kremnických vrchov.

Pokiaľ chcete stráviť príjemný deň v zákryte stromov a pri zurčaní potoka zoberte sa aj s rodinnou na výlet cez Králickú tiesňavu ku Králickému vodopádu. Prírodná pamiatka sa nachádza Tajovom a Králikmi za Banskou Bystricou. Trasa patrí medzi nenáročné prechádzky s občasným miernym stúpaním, avšak zvládnu ju všetky vekové kategórie. Tiesňava má v súčasnosti necelé 2 kilometre avšak stále je v procese budovania. Na trase môžete obdivovať unikátnu flóru, vápencové brala s výškou až 20 m či lesné prostredie. Trasa je zakončená vodopádom, ktorý je časťou Farebného potoka. Nachádza sa v nadmorskej výške 650m.n.m. a v okolí Banskej Bystrice patrí medzi najväčšie. Voda tu prepadá do hĺbky 7 metrov. Králický vodopád sa tak určite oplatí navštíviť. Na trasu Králickej tiesňavy sa dostanete za obcou Tajov, tesne pred obcou Králiky, kde je viditeľné menšie parkovisko s informačnou tabuľou označujúcou začiatok trasy.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Tip nenechajte si v regióne stredné Slovensko ujsť aj iné prírodné unikáty – Mičinské či Moštenické travertíny alebo Vodný žľab Rakytovo