• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Horský hotel Kráľova studňa

Zobúdzajte sa v obklopení nádhernej prírody Veľkej Fatry.

Horský hotel Kráľova studňa sa nachádza v chránenom prostredí Národného parku Veľká Fatra vo výške 1300 m n.m. Hotel predstavuje vďaka svojej polohe obľúbené útočisko stovkám turistom, nakoľko sa hotel nachádza na križovatke turistických trás do celého národného parku aj na významnej zastávke Ceste hrdinov SNP. V srdci panenskej prírody tak ponúka prvotriedne služby, oddych a skvelé podmienky pre aktívny oddych. Na svoje si ale prídu aj jednotlivci, firmy či rodiny s deťmi. Kráľova studňa svojou komplexnosťou dokáže uspokojiť ako náročných hostí, tak aj každodenných turistov. Na výber je ubytovanie v hotelovej alebo turistickej časti.

Novinkou zimnej sezóny 2023/2024 je lyžiarsky vlek priamo pri hotely. Na Kráľovej studni sa lyžovalo už v roku 1926 (jedno z prvých miest v histórii Slovenska) a pokračovalo sa postavením prvého vleku v roku 1952. Až do 90 -tich rokov sa pravidelne uskutočňovali celoslovenské vysokoškolské kurzy lyžovania.

! Prístup na hotel !Ohľadom aktuálneho stavu cesty sa môžete informovať na +421 911 827 079. Cesta na hotel cez Zalamanú dolinu alebo z Malého Šturca poskytuje výborné podmienky na skialpinizmus alebo bežkovanie.

Horský hotel Kráľova studňa je prevádzkovaný počas celého roka a disponuje kapacitou 47 lôžok v hotelovej časti s jedinečnými výhľadmi do okolia a 29 lôžok v 4 turistických izbách. Hotel poskytuje aj službu požičovne a dobíjania e-bikov. Od mája do októbra ku hotelu premáva TURBUS z Banskej Bystrice.

Ako sa k nám dostanete?