• E-bike región

  užite si jeseň v regióne
  na 250 km značených cyklotrás

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Barborská cesta

  zdolajte najdlhšiu náučno-poznávaciu
  trasu na Slovensku

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Hontianska a Veľkokrtíšska vínna cesta

Vinárske pivničky na strednom Slovensku sa otvárajú aj tento rok. Spoločná Hontianska a Veľkokrtíšska vínna cesta sa bude konať 24.6. a 25.6.2022.

Nazrite spolu s nami do 32 pivníc, ktoré sa ukrývajú po celom regióne od Krupiny cez Sebechleby a Dudince až po Veľký Krtíš. Počas dvoch dní budete môcť ochutnať lahodné vína a regionálne špeciality a nahliadnuť do vinárskych pivníc, ktoré sú počas roka pre verejnosť neprístupné.

Vyvrcholením dvojdňovej oslavy vína bude zapálenie Jánskych vatier, ktoré predstavujú symbol prepojenia všetkých zapojených vinárstiev.

Vstupenky:
Vstupné na podujatie Hontianska a Veľkokrtíšska vínna cesta je 20€/osobu.
V cene vstupného návštevník dostane: vínny set – taštička + degustačný pohár, kupón na nákup vína v hodnote 5€, štartovacia ochutnávka v každom zúčastnenom vinárstve – 4 vzorky,  kupón na taxi dopravu v hodnote 5€, mapa podujatia.

Online predpredaj lístkov a bližšie informácie o podujatí sa dozviete TU.

Podujatie pre vás pripravuje OOCR Stredné Slovensko v spolupráci s OOCR Turistický Novohrad a Podpoľanie, OOCR Dudince a s občianskym združením Veľkokrtíšska vínna cesta. Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Predpredaj lístkov bit.ly/3vL6fxO
Online mapa podujatia bit.ly/3w4fZCc
Udalosť na Facebooku fb.me/e/2Ki1JDmwC