• Skibusy aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • Zjazdové lyžovanie

  nezmeškajte lyžovačku v top lyžiarskych
  strediskách regiónu Stredné Slovensko

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj bežeckého lyžovania a zažite
  atmosféru Kremnických či Starohorských vrchov

 • Skialpinizmus

  dajte si do tela a
  užite si atmosféru nedotknutej prírody

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Geografický stred Slovenska – Vrch Hrb

V krásnej prírode na rozhraní Veporských vrchov a Poľany leží vrch Hrb, ktorý je považovaný sa geografický stred Slovenska a ponúka krásne výhľady.

Na Hrb vedie niekoľko turistických trás z Brusna, Lopeja, Ľubietovej alebo Chvatimechu, všetky však vedú do spoločného bodu – Chaty pod Hrbom, kde je možné občerstvenie či ubytovanie (avšak len cez víkendy). Priemerne trasa zaberie 4 hodiny a považuje sa za mierne náročnú turistiku. Vrchol Hrbu tvorí až 40 metrov vysoké skalné bralo, spadajúce kolmou stenou na sever a západ. Výhľady z vrchola ponúkajú na obdiv západnú časť hrebeňa Nízkych Tatier (od Prašivej po Ďumbier), za dobrej viditeľnosti je možné zahliadnuť aj Kráľovu hoľu či štíty Vysokých Tatier. Opačným smerom je vidieť Veľkú Fatru, Kremnické vrchy a Vtáčnik. Okrem vrchov sú čarovné aj okolité lúky a lesy. Hrb je súčasťou Národnej prírodnej rezervácie Ľubietovský Vepor a je jedinečný svojou vegetáciou.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Popis turistickej trasy bit.ly/3JP1APR

Parse error: syntax error, unexpected token ")" in /data/9/a/9a6f4da2-2ef1-411b-b5c8-5b010b057ea7/centralslovakia.eu/web/wp-content/themes/oocr/vendor/symfony/css-selector/XPath/Extension/NodeExtension.php on line 65