• NAJ miesta v regióne

  doplňte si svoje zážitky o NAJ miesta regiónu
  a naplánujte si svoje výlety už dnes

 • Hontianska vínna cesta

  doprajte si ochutnávku vín a
  navštívte 26 vinárskych pivníc

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Cykloturistika na Strednom Slovensku

Horské hrebene, hlboké údolia či planiny, to všetko na teba čaká v Bike regióne Stredné Slovensko. Nechaj sa vyviesť za zážitkami cyklobusom, zaži adrenalín na trailoch alebo sa zatúlaj v Bike parku v okolí veľkolepého Pustého hradu. Nádherné výhľady z hrebeňov Nízkych Tatier, Veľkej Fatry, Starohorských či Kremnických vrchov ťa jednoducho dostanú! Tak dupni do pedálov a priprav sa na nové cyklo zážitky.

Bike región Stredné Slovensko predstavuje široké možnosti športového vyžitia. Ak vyhľadávaš zdolávanie horských hrebeňov, vydaj sa smerom do NP Veľká Fatra – na Krížnu, do Kremnických vrchov alebo do nádherného prostredia Nízkych Tatier, na Donovaly. Vlnité kopce s nespočetnými lesmi a lúkami s idylickými pohľady na pasúce sa ovce? Tieto miesta nájdeš v okolí obcí Horné Pršany, Podkonice, Slovenská Ľupča, Poniky, Čerín, Vígľaš či Dobrá Niva. Milovníci miernych planín a atmosféry vinohradníckych sadov by mali zamieriť do okolia Krupiny, do regiónu Hont. V Bike regióne Stredné Slovensko nájdeš spolu až 250 km značených cyklotrás. Výhodou je možnosť stiahnutia cyklotrás do mobilu cez platformu OUTDOORACTIVE na portáli zahoramizadolami.sk alebo navigácie cez aplikáciu LOCUS MAP na portáli bikeregion.sk.

SINGLETRAILY

V blízkosti mesta Banská Bystrica sa nachádza Laskomerská dolina, kde vznikli na základe starých lesníckych chodníkov Laskomerské singletraily. Traily ponúkajú zmes rôzne náročného atraktívneho jazdenia na prírodných singletrailoch doplnených o umelo vytvorené prekážky, ako sú terénne vlny, klopené zákruty, alebo skoky. V súčasnosti sú vybudované 4 singletraily v celkovej dĺžke cca 10 km.

V nádhernej prírode Zvolenskej kotliny a Javoria nájdeš Zvolensko-Môťovské singletraily, kde si na viac ako 37 km zvážniciach a trailoch otestuješ svoju kondíciu, technické zručnosti a vášeň pre downhill. Štartovacie body sú Hotel Tenis a Lunterov Ranč.

Zvolensko-Môťovské singletraily sú prepojené aj s Bike park Pustý hrad, ktorý predstavuje jedinečné trasy spájajúce Zvolen, Pustý hrad, Ostrú Lúku, Podzámčok a Dobrú Nivu. Ich celková dĺžka je až 95 km. Pustý hrad je svojou rozlohou najrozsiahlejšou hradnou zrúcaninou, nie len na Slovensku, ale aj v strednej Európe. Lokalitu samotného Pustého hradu je možné navštíviť na bicykli a je dostupný z centra mesta Zvolen. 

Skupinu trailov v regióne Stredné Slovensko uzatvárajú Gulditraily na Skalke pri Kremnici. Jeho dráhy situované v lese sú vhodné aj pre začiatočníkov. Zjazdová časť má približne 650 metrov a celý veľký okruh aj s výšľapom asi 1300 metrov. Ide o takzvaný flow trail, názov je odvodený z výrazu plynulosť. Trať je plná prvkov, ktoré na seba nadväzujú a jazdcom to dáva možnosti, ako ju prejsť rýchlo, no zároveň i technicky.

CYKLOTRASY v regióne STREDNÉ SLOVENSKO

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Ako sa k nám dostanete?

Informácie

Mapa cyklotrás www.outdooractive.com