• Nočné prehliadky

  zažite prehliadky po mestách a
  kláštoroch zahalené rúškom noci

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • Po stopách kostolíkov

  načerpajte pokoj v
  gotických kostoloch

 • COFFEE TOUR

  okúste neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbierajte si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Bežkárske trasy

Bežkovanie ako rekreačný šport vyhľadáva čoraz viac ľudí. „Dobitie bateriek“ na čerstvom zimnom vzduchu, načerpanie novej energie, podpora zdravia, nádherné výhľady a ticho prírody sú výbornými dôvodmi, aby si pre trávenie voľného času v zime zvolili dve stopy. Vydajte sa za spoznávaním regiónu aj počas zimy!

Bežecké lyžovanie je šport s neustále rastúcou popularitou. Je to jeden z najzdravších športov vôbec, pri ktorom zapájate rovnomerne celé telo a trávite čas na čerstvom vzduchu. Obdivovanie malebnej zasneženej prírody, nádhernej scenérie okolitých kopcov a dýchanie čerstvého vzduchu si budete užívať plnými dúškami. 

KAM VYRAZIŤ?

V regióne Stredné Slovensko nájdete viac ako 240 km upravovaných bežkárskych tratí! Navštívte raj bežeckého lyžovania v Kremnických vrchoch alebo sa vydajte po tratiach v okolí Šachtičiek a strediska Donovaly.

Skalka pri Kremnici 

Bežecký areál Skalky je známy vysokou úrovňou upravovania tratí nie len pre klasiku, ale aj skate. Kvalitu tratí potvrdzuje aj certifikát Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a Euroloppet. Areál poskytujú milovníkom bežeckého lyžovania tri upravované okruhy s desiatimi rôznymi trasami, dve bežecké trate a bežecký štadión. Necelých 60 km bežeckých tratí je vhodných pre skúsených, ako aj začínajúcich bežkárov.
Ponuku bežkárskych zážitkov na Skalke nájdete TU. 

Kordíky, Králiky

Bežecké trate v Kremnických vrchoch sú unikátom, ktorý prepájajú Kremnicu s Banskou Bystricou. Práve obyvatelia Banskej Bystrice a jej okolia radi počas zimy vyrazia do Kremnických vrchov z obci Kordíky alebo Králiky. Z lyžiarskeho strediska Kordíky sa cez Králiky a ďalej Suchý vrch viete prebežkovať aj priamo do mestskej časti Banskej Bystrice, Fončorda. 

Donovaly-Šachtičky 

Zo strediska Donovaly sa pri dobrý snehových podmienkach môžete na bežkách dostať priamo do lyžiarskeho strediska Šachtičky či navštíviť banskú obec Špania Dolina. Obe trasy sú ťažkej obtiažnosti a na ich zdolanie vám odporúčame vyčleniť si aspoň pol dňa voľna. V prípade že vám vyhovujú skôr bežecké okruhy so spoločným štartom a cieľom (na Donovaloch), môžete vyskúšať okruh Polianka, či veľký okruh Močiare. Tie sú vhodné aj pre menej zdatných bežkárov. Posledným typom v lokalite Šachtičky je trasa popod Jelenskú skalu vedúca na miesto nazývané Izbica. Počas pekného počasia vás táto trasa odmení výhľadmi na pohorie Veľkej Fatry. 

Podkonice-Pleše

V okolí lyžiarskeho strediska Podkonice -Pleše sa nachádza bežkárska trasa v dĺžke 9 km. Jej stopa začína pri hornej kamennej chate a pokračuje smerom na Vysokú. V doline sa napojí sa na cestu a smeruje na vlek až na hornú stanicu.

Plážové kúpalisko BB

Obyvatelia mesta Banská Bystrica môžu svoje bežky vyvetrať aj blízko centra a to na plážovom kúpalisku Aquland. Jedná sa o takmer 1 km dlhý upravovaný okruh so šírkou 4 m a dvoma stopami pre klasické bežkovanie.

Ako sa k nám dostanete?