• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • Zabudnuté remeslá na Zvolenskom zámku

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Zámok bez zámkov

30. marca 2022 - 3. apríla 2022

Jarná edícia mini-festivalu Vám prinesie zaujímavé prednášky, tvorivú dielňu, koncert pre náročnejšieho návštevníka, či divadlo pre tých najmenších.

 

30. marec 2022 │ 15.30 , 16.30 , 17.30
MODERNA v depe
Ako vzniká a pripravuje sa výstava? Kto je to kurátor zbierky? Akým kľúčom vyberá diela? Ako sa diela na výstavu pripravujú? Kto a ako sa o diela stará, a kontroluje ich? Kde oddychujú keď nie sú vystavené? O všetkom nám zaujímavo rozpovie kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia SNG PhDr. Katarína Bajcurová v depozitári plnom umenia.
Vstupné: 2,70 €
Kapacita: max. 20 osôb
Rezervácia: 045/2453001

31. marec 2022 │ 17.30
30-te roky: Fulla, Galanda a tí druhí…
O vrcholoch medzivojnovej moderny
Pokračovanie prednáškového cyklu SNG Zvolen „20~20 Slovenský príbeh umenia“. Tentokrát opäť prednáša kurátorka zbierok moderného a súčasného umenia PhDr. Katarína Bajcurová. Za vyvrcholenie medzivojnovej výtvarnej moderny Slovenska sú považované roky 1928 – 1939, teda obdobie, keď sa umenie vyrovnávalo so západoeurópskym modernistickým dianím. Iniciátormi a hýbateľmi tohto optimistického pohybu boli Ľudovít Fulla a Mikuláš Galanda, ktorí vyjadrili svoj názor na moderný obraz v „manifeste“ Súkromné listy Fullu a Galandu (1930 – 1932). Svoj vrchol v tom čase dosiahli aj iní predstavitelia maliarstva „slovenského mýtu“ Martin Benka, Gustáv Mallý, Miloš Alexander Bazovský. Imro Weiner Kráľ spolu s Františkom Malým uvádzali na Slovensko surrealizmus. V umení to žilo všetkým farbami…
Vstupné: 2,70 €

 

1. apríl 2022 │ 18.00
Lutnový koncert
v podaní majstra tohto nástroja Csabu Nagya v čarovnom prostredí zámockej kaplnky. 16. storočie sa považuje za zlatú éru lutny, inštrumentu krásy a melanchólie. Smútok destilovaný skrz zázračnú alchýmiu umenia ktorý sa dotýka našich duší. Bázeň. Tento koncert je intímnou spoveďou a tichou chvíľou krásy a melanchólie.
Vstupné: 5 €

 

2. apríl 2022 │ 10.00
Sobotná bašta na zámku: tvorivé podujatie pre rodiny s deťmi 6+
BROŠŇA Z DEJÍN UMENIA
Aj dejiny umenia môžu byť inšpiráciou pre vlastnú tvorbu. Vybrali sme pre vás dvojicu slovenských maliarov, veľkých kamarátov, Mikuláša Galandu a Ľudovíta Fullu. Spolu pretvoríme ich maľby do inej techniky. Túto stratégiu — takzvanú interpretáciu — vo svojej tvorbe umelci často používajú. My sa pokúsime vyrobiť originálne brošne. Štetec vymeníme za ihlu, výkres za rôznofarebné látky a farby za koráliky a nite. A nielen to. Ateliér vymeníme za prostredie ZÁMOCKEJ kaviarne plnej dobrôt.
Vstupné: 2 €
Kapacita: max. 10 detí

 

3. apríl 2022 │ 15.00
„O vlkovi ktorý vypadol z knižky“
Divadelné predstavenie pre deti o vlkovi ktorý vypadol z knižky pre všetky deti prináša nezávislé divadelné zoskupenie ODIVO. Rozprávka so živou hudbou o túžbe niekam patriť. Už vám niekedy z obľúbenej knihy vypadol vlk? Je to veľká nepríjemnosť. Stratený blúdi pomedzi riadky, zatúla sa do divočiny, aj do praveku k dinosaurom, zaklope na vrátka siedmim kozliatkam a natrafí aj na vlčiu svorku. Koľko písmen a ilustrácii treba preskákať a koľko vlčích kusov zažiť, aby našiel nový domov?
Vstupné: 5 € dospelý, 3 € dieťa

Informácie nájdete na Facebooku TU.

 

Kontakt: 045/24 53 001
e-mail: lektori.zvolen@sng.sk

 

Details

Start:
30. marca 2022
End:
3. apríla 2022
Event Categories:
,

Venue

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen,960 01Slovenská republika
View Venue Website