• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Zámocké hry zvolenské opäť rozžiaria mesto Zvolen

7. júna 2019 - 23. júna 2019

Festival predstaví v čase od 7. do 23. júna dvanásť rôznych inscenácií a jeden špeciálny večer Zámocká slávnosť, ktorý pripomenie to najlepšie z histórie DJGT a ZHZ. Novinkou budú rozmanité sprievodné podujatia na trase divadlo – zámok.

Program 46. ročníka je v symbióze s dramaturgiou jubilejnej 70. sezóny DJGT. Všetky inscenácie hlavného programu odkazujú na niektorú z inscenácií v histórii divadla a zároveň prinášajú nové inscenačné významy. Platí to aj pre zámockú premiéru S láskou sa nezahráva, ktorá v novom inscenačnom kľúči režiséra Martina Kákoša a jeho tvorivého tímu otvorí v piatok 7. júna 2019 tohtoročné Zámocké hry zvolenské.

Festival privíta okrem slovenských divadiel aj české Klicperovo divadlo z Hradca Králové, Slovenské vojvodinské divadlo z Báčskeho Petrovca a Divadlo Tošu Jovanovića zo srbského Zrenjaninu. To prináša v známej Shakespearovej hre Romeo a Júlia moderný výklad legendárneho príbehu milencov z Verony. Inscenácia v réžii uznávaného Nikolu Zavišića získala ocenenia na rôznych festivaloch. Zaujme aj mladého diváka, pretože situuje príbeh znepriatelených rodov do dnešného digitálneho a konzumného sveta. Inscenácia v srbskom jazyku bude uvedená so slovenskými titulkami na nádvorí zvolenského zámku dňa 18. júna.

Sprievodné podujatia na trase divadlo – zámok, ktoré prenesú festivalovú atmosféru aj za pomedzie zámockého nádvoria. Na všetky sprievodné podujatia je vstup voľný a ich zámerom je obohatiť festivalovú ponuku. Patria k nim Festivalové telegramy – krátke pouličné performancie na tému inscenácie dňa spravidla 75 minút pred večerným predstavením, celodenný pouličný happening na trase divadlo – zámok v otvárací deň festivalu, Oživené múry – tri večery s interaktívnymi svetelnými inštaláciami, v ktorých budú návštevníci svetelným sprejom oživovať minulosť na múroch fasád budov v centre Zvolene. Festivalové minúty – dynamické video-reportáže z festivalového diania na zámku, v divadle i v uliciach mesta.

Najstarší divadelný festival na Slovensku pod otvoreným nebom organizuje DJGT v spolupráci so SNG Bratislava – Zámok Zvolen. Pre jeho hviezdnu atmosféru ho radi navštevujú diváci z blízkeho i vzdialenejšieho okolia.

Podrobnosti

Začiatok:
7. júna 2019
Koniec:
23. júna 2019
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Zvolen
Námestie SNP 21/31
Zvolen,960 01 Slovenská republika