• Skibusy aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • Zjazdové lyžovanie

  nezmeškajte lyžovačku v top lyžiarskych
  strediskách regiónu Stredné Slovensko

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj bežeckého lyžovania a zažite
  atmosféru Kremnických či Starohorských vrchov

 • Skialpinizmus

  dajte si do tela a
  užite si atmosféru nedotknutej prírody

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

TO NAJLEPŠIE, ČO DOMA MÁME

30. marca 2017 @ 18:00 - 20:00

Slovenská národná galéria pripravila pre svojich návštevníkov v roku 2017 na Zvolenskom zámku nový cyklus kurátorských výkladov pod názvom To najlepšie, čo doma máme. Ide o pravidelný cyklus špecializovaných výkladov, v rámci ktorého kurátori Slovenskej národnej galérie raz mesačne predstavia dielo, ktoré vo svojom zbierkovom fonde považujú za najzaujímavejšie. V marci privítame kurátorku Zbierok úžitkového umenia, dizajnu a architektúry SNG Janu Švantnerovú a jej hosťa, reštaurátora SNG, Miroslava Slúku.

Jana Švantnerová: Oprášme Horovitza, bude výstava!

V tomto roku si pripomíname sto rokov od smrti maliara Leopolda Horovitza (1838 ˗ 1917). Pri tejto príležitosti spojili svoje sily Východoslovenské múzeum v Košiciach a Slovenská národná galéria, aby pripravili logisticky aj finančne náročnú kontextuálnu výstavu Horovitzovej tvorby. Autor pôsobil a vystavoval prevažne mimo rodných Košíc, jeho diela tak na výstavu pricestujú z Poľska, Rakúska, Maďarska, Ukrajiny a z Izraela. Niekoľko umelcových portrétov však vlastní aj SNG a práve tie nám v širších súvislostiach jeho života a tvorby predstaví kurátorka pripravovanej výstavy. Jej hosťom bude reštaurátor Miroslav Slúka, ktorý diela za účelom ich vystavenia nedávno zreštauroval a prinavrátil im tak pôvodný esprit a výrazovú silu.

http://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.O_2515

Jana Švantnerová

kurátorka Zbierok úžitkového umenia, dizajnu a architektúry SNG

Absolvovala magisterské štúdium na Katedre dejín umenia na Univerzite Komenského v Bratislave, rigorózne štúdium na Katedre dejín umenia a kultúry Trnavskej univerzity v Trnave a dizertačné štúdium na Katedre teórie a dejín umenia na Masarykovej univerzite v Brne.

V SNG pracuje od roku 2012 ako odborná asistentka Zbierky úžitkového umenia. V roku 2013 pripravila v rámci spolupráce SNG a Židovského komunitného múzea výstavu Tieň minulosti. Venovala sa portrétnej a žánrovej maľbe druhej polovice 19. storočia a začiatku 20. storočia v kontexte tvorby maliara Leopolda Horovitza a poštátňovaniu umeleckých predmetov z majetku Židov za slovenského štátu.

 

PRIPRAVUJEME:

 1. apríla 2017 o 18.00

Vladimíra Büngerová, kurátorka Zbierok moderného a súčasného umenia

Kontakt

tel.: 045/24 53 001

e-mail: lektori.zvolen@sng.sk

Podrobnosti

Dátum:
30. marca 2017
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
http://sng.sk/zvolen/

Miesto udalosti

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen, 960 01 Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto udalosti Website