• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Tancom proti rasizmu

16. júna 2018

B a n s k á  B y s t r i c a (5. júna 2018) – Už o pár dní sa v Banskej Bystrici rozvlnia boky mladých zanietených tanečníkov z celého Slovenska. Na podporu myšlienky podujatia s názvom Tancom proti rasizmu budete mať hneď niekoľko možností aj vy. Vyberiete si stretnutie s tanečnými idolmi na tanečných workshopoch alebo vyskúšate svoje šťastie v tanečných battloch, ktoré budú hodnotiť najväčšie kapacity slovenskej tanečnej scény? Obidva koncepty sú určené pre všetkých, ktorí milujú tanec, a to bez ohľadu na farbu pleti či spoločenské zaradenie.

 

Projekt Tancom proti rasizmu vznikol v hlavách tanečníkov klubu Element pred desiatimi rokmi. Od roku 2007 – 2012 mal svoje pevné miesto medzi rešpektovanými podujatiami. Dôkazom toho je aj nespočetné množstvo účinkujúcich, ale aj lektorov zvučných mien, ktorí myšlienku podujatia radi podporili. ,,Zámerom projektu je spojiť všetkých tanečníkov na základe lásky k tancu a nepozerať pri tom na iné aspekty, tanec je predsa láska a radosť, ktorá ľudí spája a nerozdeľuje ich kvôli farbe pleti, spoločenskému statusu, veku, či pohlaviu,“ hovorí Romana Dorotovičová, organizátorka podujatia. Tento rok sa myšlienka projektu rozšírila ešte o jeden rozmer. ,,Sme radi, že po šesťročnej pauze môžeme obnoviť myšlienku tohto podujatia a dožičiť tanečné vzdelanie aj deťom, ktoré si to kvôli svojej zložitej spoločenskej situácii nemôžu dovoliť,“ dodáva Dorotovičová. Organizátori zapoja do tanečnej výchovy aj detské domovy pôsobiace v našom regióne. Každý, kto prejaví záujem o hodiny tanca počas konania podujatia, ich bude mať zdarma.

 

Podujatie začne 16. júna bude konať na viacerých miestach a  bude pozostávať z viacerých projektov. Prvým z nich sú tanečné workshopy pre verejnosť, na ktorých budú participovať známe osobnosti slovenskej tanečnej komunity. ,,Oslovili sme dve tanečníčky, ktoré sú pre mladých tanečníkov nevysychajúcim zdrojom inšpirácie. Prvou lektorkou bude tanečníčka Dary Rolins, Nika Lehocká. Druhý tanečný workshop povedie Melánia Kasenčáková, verejnosti známa aj ako Lady Mel,“ pozýva na tanečné workshopy Romana Dorotovičová a dodáva, že obidve tanečné hodiny sú pre všetkých záujemcov zadarmo. Na koncepte spolupracuje aj Základná škola u Filipa a detský domov Svetluška. Workshopy prebehnú v priestoroch nákupného centra Terminal Vlak-Bus-Shopping.

 

Súčasťou podujatia sú tanečné battle, resp. súboje dvojíc v kategórii HIP HOUSE+HOUSE v dvoch vekových skupinách – do 15 rokov a nad 15 rokov. Tanečné dvojice sa postupne prepracujú cez preselekciu až do top 8, ktoré následne súperia proti sebe. Z top 8 dvojíc vzíde víťaz, ktorý v prípade kategórie do 15 rokov vyhráva vecné ceny, v prípade vekovej kategórie nad 15 rokov rovnako aj finančnú odmenu vo výške 400 €. Postupujúcich, rovnako ako víťaza, vyberá porota v zložení Nika, Lady Mel a Kapi. Akciu bude za mikrofónom sprevádzať Adam Kmeť a za gramcami DJ Shimo. Tanečné battle sa uskutočnia v bystrickom klubu AlterEgo, ktorý nájdu návštevníci podujatia na Námestí SNP.

Viac informácií http://tkelement.com/

Podrobnosti

Dátum:
16. júna 2018
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Banská Bystrica
Banská Bystrica,97401Slovenská republika