• Stredoveké stany

  autentický stredoveký zážitok
  pre celú rodinu

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbieraj si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Loading Events

« All Events

Tajomstvá Pustého hradu

16 augusta @ 16:00 - 17:30

3€ – 4€

Komentované prehliadky zo série Zaži hrady INAK! pokračujú aj v roku 2024 a Pustý hrad nesmie chýbať. Pozývame vás na jeho návštevu.

Čo všetko ukrýva Pustý hrad, ktorý je jednou z najrozsiahlejších hradných zrúcanín v strednej Európe? Spoznaj čaro tohto miesta, ktorého tajomstvá postupne odkrývajú archeológovia.

Vypočuj si príbehy o hrade a zaujímavých nálezoch, ktoré ti predstaví odborník Mgr. Miloš Čierny. Predstaví ti veľkolepý Pustý hrad, ktorý patril k elite najdôležitejších sídel uhorských kráľov či Zvolenskej župy. Dozvieš sa príbeh o razení falošných mincí na hrade či o tom, ako sa podarilo odkryť spod zeme Dolný hrad.

Počas prehliadky si navyše môžeš na vlastnej koži vyskúšať prácu archeológa! V ARCHEOPIESKOVISKU budeš hľadať nálezy z výskumu na Pustom hrade. Počas prehliadky si budeš môcť pod dohľadom archeológa vykopať a nechať ako suvenír svoj nález aj ty.

Program je vhodný pre organizované skupiny, ale aj jednotlivcov. Prehliadky sú určené širokej  verejnosti, ale sú vhodné aj pre rodiny s deťmi.

Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji tu: https://zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/tajomstva-pusteho-hradu alebo na mieste 15 minút pred začiatkom prehliadky (v prípade nevypredania).

Details

Date:
16 augusta
Time:
16:00 - 17:30
Cost:
3€ – 4€
Event Category:
Website:
https://centralslovakia.eu/zazitky/tajomstva-pusteho-hradu/

Venue

Pustý hrad
Zvolen,960 01Slovenská republika+ Google Map