• Stredoveké stany

  autentický stredoveký zážitok
  pre celú rodinu

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbieraj si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

ŠpanDiv – Divadelný festival 14. ročník

11. augusta 2017 - 13. augusta 2017

ŠpanDiv – Divadelný festival 14. ročník

V jedinečnej obci Špania Dolina neďaleko Banskej Bystrice sa uskutoční v poradí už 14. ročník Divadelného festivalu ŠpanDiv. Dramaturgia divadelného festivalu sa každoročne snaží o to, aby každý návštevník našiel v programe to, čo mu najviac vyhovuje.

Hlavnou myšlienkou festivalu je priateľské letné stretnutie divadelníkov a všetkých priateľov divadla. Práve vďaka tejto jeho neopakovateľnej atmosfére ho navštevuje stále viac divákov.

Po prvýkrát tento multižánrový divadelný festival otvoril svoje pomyselné brány v roku 2003, kedy sa uskutočnil jeho nultý ročník. Počas predchádzajúcich trinástich rokov mali diváci možnosť vidieť na festivale viac ako 250 predstavení rôznych umeleckých žánrov: operu, balet, divadlo, bábkové divadlo, pantomímu, kabaret, kúzelníkov, hudobníkov a nebude tomu inak ani v tomto roku.

Návštevníci v dňoch 11. až 13.8. uvidia Divadlo Commedia a jeho predstavenie Kapustnica, Veronika Rabada s kapelou. Divadelné predstavenia pre najmenších zahrajú Teatro Pimprlo – Janko Polienko, Animare Silva – Ako sa Jano s drakom porátal diváci uvidia flašinety aj potulných komediantov. Teáter Komika zahrá jarmočné divadlo pre celú rodinu – Príbeh rytiera.

DIVADLO POD BALKÓNOM ponúkne pesničkové predstavenie pre deti a všetkých, ktorí majú radi zábavu – Fónka a Tónka z Gramofónie. Divadlo La Komika ponúkne príbeh Slovak Geisha Story, v ktorom sa predstavia Miroslav Málek, Zuzana Vačková, Elena Podzámska, Renáta Ryníková vo skvelej komédii pre dospelých. Milan Markovič a Páni Bratia – Peter Niňaj a Róbert Puškár uvedú ich show NA PLNÚ HU(D)BU sto minút hudby a hovoreného slova.

Sprievodnými akciami budú ľudové remeslá, maľovanie na tvár, jazda na mechanických koníkoch. Festival dáva priestor zúčastneným umelcom na tvorivé rozhovory a diskusie o divadle.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.
Festival finančne podporil Baskobystrický samosprávny kraj Organizátormi tohtoročného 14. ročníka festivalu sú Divadlo Harry Teater o.z. a Penzión Klopačka v Španej Doline.

Viac informácií nájdete na webovej stránke http://www.spandiv.sk/ http://www.klopacka.sk a na Facebooku TU

Details

Start:
11. augusta 2017
End:
13. augusta 2017
Event Category:
Website:
http://www.klopacka.sk

Venue

Špania Dolina
Špania Dolina
Špania Dolina,974 01Slovenská republika