• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Slávnostné Otvorenie Habakuky

30. júna 2018 @ 10:00

Slávnostné Otvorenie 10. Sezóny

Pozývame Vás na slávnostné otvorenie jubilejnej 10. sezóny so špeciálnym programom a aktivitami, ktoré sa nebudú opakovať.

Tešíme sa na Vás v Habakukoch, kde rozprávky sú doma.

Donovaly (30. júna 2018) – Habakuky Vás pozývajú na Jubilejnú Habakukiádu! Už za pár dní sa u nás roztrhne vrece s tými najlepšími rozprávkami a zábavou.

Ak ste o nás ešte nepočuli, je načase, veď práve oslavujeme 10 narodeniny!  Sme rozprávková osada, kde ožívajú tradičné slovenské rozprávky na motívy rozprávok Pavla Dobšinského a nachádzame sa na čarovnom mieste v zákutí Starých Hôr na Donovaloch.

Dňa 30. júna začína naša už 10. sezóna a my sme si pripravili veľkolepý otvárací deň. Brány otvoríme o 10. hodine, hneď na to nasleduje slávnostné otvorenie s moderátorom a hosťami z lokálnych folklórnych súborov.

Už tradične sa môžete sa tešiť na rozprávky z pera Pavla Dobšinského ako je Drevená Krava, Dvanásť mesiačikov alebo bábkové divadlo Tri zakliate kniežatá. Okrem toho sú tu pre vás i naše stálice, ako je populárna Medovníková chalúpka, Zlatá Priadka a Fundžipalica.

Ak nebudete na rozprávke, poprechádzajte sa našimi čarovnými uličkami a stretnite tu choduliarov, a ak budete dávať pozor, možno uvidíte i ožiť strom. Po obede, je tu pre vás pripravený vodník-nezbedník a jeho bublinová šou.

Nezabudli sme ani na tvorivý program, máme pripravené dielne plné talentovaných šikovníkov. Privíta vás tradične pani medovníčka, kde si môžete vyzdobiť vlastné medovníky, pán zvončekár vám ukáže ako spraviť poriadne cengavé zvončeky a kováč vás zasvätí do tradičného remesla. Nebudú chýbať ani slečny čipkárky a ich šikovné ručičky, a rezbár, ktorý vám ukáže ako si môžete vyrezať vlastné drevené lyžice.

Naše animátorky majú pre deti pripravený bohatý sprievodný program. Bude otvorená tvorivá dielňa Negrambloš, naša teta Bylinkárka Vám ukáže kde nájdete bylinky, a ak sa jedného dňa chcete pridať k nám, naši herci vás naučia ako sa žongluje.

Zvonec zazvoní koniec o 20. hodine, ale veríme, že dovtedy si niečo zaujímavé nájde každý návštevník.

Lístky si môžete kúpiť priamo na mieste, detičky do 10 rokov majú vstup zadarmo.

Program budeme priebežne dopĺňať, viac informácií nájdete buď na našej stránke habakuky.eu alebo na našom Facebooku TU.

Podrobnosti

Dátum:
30. júna 2018
Čas:
10:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
wwwhabakuky.eu

Miesto udalosti

Donovaly
Slovenská republika