• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • Zabudnuté remeslá na Zvolenskom zámku

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Olympijský deň detí

1. júna 2022

V rámci osláv Medzinárodného dňa detí si Mesto Banská Bystrica v spolupráci s EYOF 2022, Slovenským olympijským a športovým výborom a Európskym olympijským výborom pre všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta pod Urpínom pripravilo športovo-kultúrny festival pod názvom Olympijský deň detí.

V stredu 1. júna v Parku pod Pamätníkom SNP začnú oslavy dňa detí už dopoludnia. V čase od 9:00 do 12:00 hod sa uskutoční Beh olympijského dňa pre deti, žiakov a študentov základných a stredných škôl. Súčasťou dopoludnia budú aj zaujímavé sprievodné športové aktivity.

Hlavný program Olympijského dňa detí začína popoludní o 16:00 hod. , kde budú pre návštevníkov pripravené rôzne hry, súťaže, animácie, tvorivé dielne, športové aktivity či maľovanie na tvár.

Súčasťou podujatia je aj bohatý kultúrny program. O 16:30 hod. sa najmenší môžu tešiť na Rozprávku o drakovi Gostirovi a princeznej, o 17:30 hod. sa na pódiu objaví Fíha Tralala. Keďže Európsky mládežnícky olympijsky festival EYOF 2022 klope na dvere, o 19:00 hod. privítame pochodeň s olympijským ohňom , ktorá bude mať svoj cieľ práve v Parku pod Pamätníkom SNP. Následne na za záver podujatia vystúpi populárna kapela Desmod aj so svojím spevákom Máriom „Kulym“ Kollárom.

Na toto rodinné podujatie pozývame všetkých obyvateľov a návštevníkov mesta Banská Bystrica.

Details

Date:
1. júna 2022
Event Category:

Venue

Banská Bystrica
Banská Bystrica,97401Slovenská republika