• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Noc múzeí a galérií 2017

20. mája 2017 @ 15:00 - 23:00

Noc múzeí a galérií 2017

SNG Zvolenský zámok spolu s piatimi partnerskými inštitúciami z mesta Zvolen Banská Bystrica (Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene, Múzeum SNP, Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici, Stredoslovenská galéria v Banskej Bystrici, Literárne a hudobné múzeum) pripravili každoročné podujatie Noc múzeí a galérií. Aj tento rok okrem kvalitného programu budú môcť návštevníci týchto múzeí a galérií po zakúpení vstupenky využiť v čase od 15.00 do 24.00 bezplatnú MHD prepravu a jazdu historickým parným vláčikom na trase Zvolen – Banská Bystrica.

 PROGRAM SNG Zvolenský zámok

15.00 Otvorenie NMG 2017

15.15 Divadlo Hotel Mária: Šašo múdrejší ako kráľ – divadelné predstavenie pre rodiny s deťmi.

16.00 Tvorivý ateliér pre rodiny s deťmi – na tvorivej sieti pavúka Ľuda sa prenesieme do čias baroka. Emotívnosť a teatrálnosť týchto obrazov Ľuda inšpirovala založiť si vlastné divadlo. Toto sa nezaobíde bez hercov a kulís, pozývame vás do nášho tvorivého ateliéru, kde si ich spoločne vytvoríme.

17.30 Sokoliari – ukážky sokoliarov z TU Zvolen.

18.00  To najlepšie čo doma máme – Barbora Mistríková: „Ohliadnutie“ za výstavou Barokové poklady – medzi Bratislavou a Krakovom.

19.00 Galerijné jocari – v stredovekej literatúre sa stretávame s termínom „jocus/jocari“, ktorý sa zachoval v dnešnej angličtine ako „joke“, žart, pôvodne sa vzťahoval na všetky druhy zábavy a spoločenské hry. Príďte si vyskúšať archaické spoločenské hry a prezrieť vystavené umelecké diela, na ktorých je zobrazená táto tematika.

20.00 Medzi riadkami – hosťom večera bude popredný slovenský spisovateľ Juraj Červenák, ktorý predstaví svoju aktuálnu tvorbu. Z jeho kníh bude čítať študent FF UMB v Banskej Bystrici Dušan Ambróš.

21.30 Na stope – do zákulisia digitalizácie a reštaurovania návštevníkov zasvätia odborní pracovníci SNG Zvolenský zámok reštaurátori Miroslav Slúka a Jarmila Tarajčáková, chemička Stanislava Trginová a digitalizátor Marian Turčan.

 Vstupné: dospelí 1 €, ZŤP a deti do 6 rokov vstup zdarma/vstupenka platí do všetkých partnerských organizácií

Kontakt
tel.: 045/24 53 001
e-mail: lektori.zvolen@sng.sk

Podrobnosti

Dátum:
20. mája 2017
Čas:
15:00 - 23:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
www.sng.sk

Miesto udalosti

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen,960 01Slovenská republika
+ Google Map
View Miesto udalosti Website