• Nočné prehliadky

  zažite prehliadky po mestách a
  kláštoroch zahalené rúškom noci

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • Po stopách kostolíkov

  načerpajte pokoj v
  gotických kostoloch

 • COFFEE TOUR

  okúste neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbierajte si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

NOC DIVADIEL 2019

16. novembra 2019 @ 19:30

BLÍŽI SA NOC DIVADIEL – 10. ročník noci divadiel v znamení Nežnej

KEDY a KDE? 16.11.2019, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského, Zvolen 

Pozývame vás na stretnutie s umeleckým súborom DJGT a atraktívnymi hosťami v nezabudnuteľnej atmosfére odkazu o potrebe slobody a obhajovania ľudských hodnôt, ktoré si treba vytrvalo pripomínať tak v divadle ako i v našej spoločnosti.

PROGRAM:
19:30 horné foyer DJGT
V úvodnej diskusii s autorkou hry Antikvariát, spisovateľkou a aktivistkou Ľubou Lesnou od 19:30 v divadelnom foyer si spoločne pripomenieme 30. výročie Nežnej revolúcie.

21:00 predstavenie
Ľuba Lesná: ANTIKVARIÁT
Inscenácia ANTIKVARIÁT s herečkou EMÍLIOU VÁŠÁRYOVOU v hlavnej úlohe Lýdie Piovarcsyovej – Steinerovej je založená na reálnych historických faktoch. Prináša históriu známeho bratislavského antikvariátu STEINER v dramatickom období protižidovských represálií Slovenského štátu začiatkom štyridsiatych rokov. Antikvariát vtedy arizoval spisovateľ Ľudo Ondrejov.

Príbeh vychádza z rovnomennej novely Ľuby Lesnej, ktorá vyšla v knihe Tisícročná žena. Je vyrozprávaný cez spomínanie Lýdie Piovarcsyovej – Steinerovej, ktorej otec Jozef Steiner bol spoluvlastníkom antikvariátu. Jej rodičia po násilnej arizácii zahynuli v koncentračnom tábore. Lýdia sa aj po dlhých rokoch pokúša zmieriť so svojou minulosťou, prekonať ju činorodým životom a snahou o pochopenie konania človeka, ktorý je v jej očiach konkrétnym vinníkom tragédie steinerovskej rodiny.

Pozoruhodná divadelná produkcia Mestského divadla P. O. Hviezdoslava v Bratislave prináša v réžii Viery Dubačovej štvoricu účinkujúcich hercov, ktorými sú Emília Vášáryová, Michal Ďuriš, Lucia Lapišáková a Miloš Cibula.

Po skončení predstavenia je pred budovou DJGT naplánované tradičné stretnutie pri Novembrových sviečkach, kde si spolu s hosťami, divákmi a okoloidúcimi pripomenieme odkazy Nežnej revolúcie.

Predaj vstupeniek: 045/5551226, vstupenky@djgt.sk
Viac info: http://nocdivadiel.sk/ a www.djgt.sk

Details

Date:
16. novembra 2019
Time:
19:30
Event Category:

Venue

Zvolen
Námestie SNP 21/31
Zvolen,960 01 Slovenská republika