• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Medzi riadkami – Za dobrodružstvom s knihami

14. septembra 2017 @ 18:00 - 20:00

Slovenská národná galéria Vás srdečne pozýva na literárny večer „Medzi riadkami“, ktorý bude venovaný dobrodružstvám a objavovaniu ciest v knihách. Z vybraných kníh bude predčítavať režisér Andrej Turčan a adeptka herectva AU v BB Ľubica Pradidová. Zaujímavosťou večera bude prezentácia vydavateľstva Ex Libris a Artforum. Tešíme sa na Vás pri príjemnom poetickom posedení.

Zvolenský zámok, 14. september │ 18.00

Ex Libris

Ex Libris v SNG je jedinečným umenovedným kníhkupectvom v centre Bratislavy. Prináša publikácie o umení a kultúre, tématicky originálne katalógy k výstavám v SNG, kvalitnú detskú literatúru, slovenskú pôvodnú či rôzne knižné aj neknižné lahôdky ako grafiky od súčasných slovenských ilustrátorov a umelcov, ponuku autorských kníh, zinov a časopisov a množstvo drobností pre radosť.

 

Artforum

Vydavateľstvo Artforum vzniklo v roku 2007 a pôvodne nemalo byť kníhkupectvo. Zakladatelia sa chceli slobodne – a verejne – venovať tomu, čo dovtedy robili za zavretými dverami bytov. Chceli čítať, počúvať a debatovať o kultúre, ktorá inšpiruje. Chceli organizovať koncerty a výstavy, vydávať a predávať platne a knihy. Prvého januára 1993 sa rozpadlo Československo. Artforum začalo knihy importovať, distribuovať a neskôr aj vydávať pod hlavičkou vydavateľstvo Artforum.

 

Andrej Turčan

Režisér desiatok divadelných, rozhlasových aj televíznych inscenácií a dabingu. Nositeľ „ceny  Čestný Motýľ“ – za celoživotný prínos pre Divadlo J. G. Tajovského vo Zvolene a „ceny Literárneho fondu“ – za celoživotné dielo v oblasti rozhlasového umenia.  Autor obľúbeného televízneho večerníčka „Otecko sa mi nepáči,“ kde vtipne zúročil vlastné zážitky s dcérou počas pobytu manželky so synom v pôrodnici. Lektor a kouč v oblasti divadla a kreatívnej komunikácie.

 

Vstup: Voľný

Kontakt

tel.: 045/24 53 001

e-mail: lektori.zvolen@sng.sk

Podrobnosti

Dátum:
14. septembra 2017
Čas:
18:00 - 20:00
Udalosť Kategória:
Webstránka:
www.sng.sk

Miesto udalosti

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen,960 01Slovenská republika
View Miesto udalosti Website