• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Jarné prázdniny v múzeu

17 februára - 9 marca

kremnica

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica pozýva počas jarných prázdnin od 17. februára do 9. marca na sériu tvorivých aktivít.

Na mestskom hrade si deti budú môcť vystrihovať z papiera, vymaľovať maľovanky a vyrobiť si odznak podľa vlastného návrhu.

V priestoroch dlhodobej výstavy streleckých terčov „Strela jasná okovaná!“ si deti budú môcť namaľovať vlastný terč, zúčastniť sa streleckých pretekov, zahrať si pexeso, poskladať puzzle, hľadať rozdiely a výzvou pre deti bude zvládnuť úlohy v pracovnom liste.

Hry budú deti čakať aj v numizmatickej expozícii „Líce a rub peňazí.“ Budú môcť putovať za Florénom, zahrať si pexeso, domino alebo vymaľovať si vlastnú mincu a vystrihnúť si svoju medailu. Prázdninujúci žiaci sa budú môcť vyraziť medailu šťastia, nájsť v bani svojho permoníka alebo zmerať svoju výšku na centometri.

V galérii múzea aktuálne prebieha výstava „Textilná tvorba 2023.“ Ide o diela neprofesionálnych výtvarníkov, ktorí sa inšpirujú tradičnou textilnou tvorbou a remeselnými tradíciami. Pre deti budú v galérii počas jarných prázdnin pripravené tvorivé aktivity tematicky zamerané k výstave.

Deti môžu po múzeu sprevádzať aj netradiční spoločníci. Posledný permoník a jeho kamarát Adam im spríjemnia chvíle v múzeu a budú mať toľko roboty, že sa nestihnú nudiť. Detský sprievodca obsahuje aj vystrihovačku a skladačku.

Tvorivé aktivity sú prístupné v rámci štandardnej prehliadky expozícií a výstav. Odporúčame využiť rodinnú zľavu 20% z ceny vstupného. Jeden alebo dvaja dospelí s jedným, maximálne štyrmi deťmi do 18 rokov, ktorí si zakúpia spoločne vstupenku do troch expozícií: Mestský hrad, Líce a rub peňazí a Meštiansky dom, Galériu navštívia bezplatne. Rodinná vstupenka je platná 5 dní.

Podrobnosti

Začiatok:
17 februára
Koniec:
9 marca
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://mailchi.mp/47207a6a2367/o-nm-zanechal-poruite-laskomersk-6272848?e=d70b37228b

Organizátor

NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica

Miesto udalosti

Kremnica
Kremnica,96701Slovenská republika+ Google Map