• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

„FULLA TROCHU INAK“

31. októbra 2019 @ 18:00

POZRIME SA NA TO ŠTÝLOVO

„Fulla trochu inak“

Zvolenský zámok

Štvrtok 31. október 2019│18.00 

 

Slovenská národná galéria v roku 2019 pokračuje v cykle prednáškových večerov na zaujímavé témy s názvom „Pozrime sa na to štýlovo“. Súčasťou cyklu budú aj sobotné tvorivé ateliéry venované rodinám s deťmi, mládeži a nadšencom výtvarného umenia. Vstup 2,70 €.

 „FULLA TROCHU INAK“

Ľudovít Fulla – maliar, grafik, ilustrátor, scénograf, grafický, textilný či produktový dizajnér je vo svojej tvorbe moderný i tradičný, farebný i čiernobiely. V jeho diele je čitateľná inšpirácia ikonami, detským výtvarným prejavom, lokálnym ľudovým umením i poučenie svetovou výtvarnou modernou. Zjavné je jeho grafické cítenie, inklinácia ku konštruktivistickému prejavu, kubizmu, geometrickej abstrakcii, ale aj nadšenie pre farbu. Práve pre geniálnu a osobitú syntézu všetkých týchto podnetov je jeho tvorba nezameniteľná. Je zároveň dôkazom toho, ako kultivovane a sofistikovane možno na tradíciu nadväzovať. V prezentácii predstavíme netradičný spôsob zviditeľňovania umelca v projektoch Galérie Ľudovíta Fullu, v ktorých sa naopak jeho dielo stalo inšpiráciou pre súčasných autorov predovšetkým mladšej a strednej generácie. Kontinuita takmer v priamom prenose.

Zuzana Gažíková

Riaditeľka vysunutého pracoviska SNG – Galéria Ľudovíta Fullu, Ružomberok

Absolventka estetiky a vedy o výtvarnom umení na Filozofickej fakulte  UK v Bratislave.

Pôsobila v Liptovskej galérii P. M. Bohúňa v Liptovskom Mikuláši ako kurátorka a v rokoch 2004 – 2012 ako jej riaditeľka. Od r. 2013 pracuje v SNG ako riaditeľka Galérie Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Kurátorsky pripravila takmer dve stovky individuálnych a skupinových výstav najmä slovenského výtvarného umenia 20. storočia a súčasného umenia. 

Kontakt
tel.: 045/24 53 001
e-mail: lektori.zvolen@sng.sk

Podrobnosti

Dátum:
31. októbra 2019
Čas:
18:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen,960 01Slovenská republika
View Miesto udalosti Website