• Stredoveké stany

  autentický stredoveký zážitok
  pre celú rodinu

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbieraj si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Loading Events

« All Events

Dobrodružstvo na Zvolenskom zámku

21 septembra @ 10:00 - 12:00

3€ – 4€

Komentované prehliadky zo série Zaži hrady INAK! pokračujú aj v roku 2024 a Zvolenský zámok nesmie chýbať.

Ponúkame ti príležitosť dozvedieť sa viac, ako je bežné. Vydaj sa spoznávať históriu a príbehy tejto dominantnej stavby.

Hradby Zvolenského zámku si od konca 14. storočia pamätajú veselé i krušné chvíle. Po jeho nádvorí a chodbách sa prechádzali uhorské kráľovné a dal ho postaviť sám uhorský kráľ Ľudovít z Anjou. Gotický Zvolenský zámok rokmi menil svoju podobu a z pôvodného komfortného bývania sa menil na vojenskú pevnosť. Aj vďaka zvýšeniu obrany ho Turci, rovnako ako samotné mesto Zvolen, nikdy nedobyli.

Dobrodružstvo na Zvolenskom zámku tento rok prinesie rozprávanie o kráľovnej Barbore Celskej, ktorej zámok patril pred 600 rokmi, ale aj o rytierskom Dračom ráde, ktorý založila spolu s manželom Žigmundom Luxemburským a ich najvernejšími šľachticmi. Predstavíme Vám podoby kráľovského páru, spoznáte niektoré komnaty ich obľúbeného loveckého sídla i ako tu kedysi žili. Dozviete sa, ako v minulosti prebiehala rytierska výuka a absolvujete rytiersku skúšku, ktorej súčasťou budú pohybové i vedomostné úlohy. Vyskúšame si spolu zatváranie zámockej brány, tanec, veršovanie, konverzáciu s členmi kráľovského dvora a mnohé iné. Komu sa podarí zložiť rytierska skúšku, bude prijatý medzi kráľovniných rytierov alebo dvorné dámy.

Špeciálne sprevádzanie Zvolenským zámkom je vhodné pre rodiny s deťmi od 5 do 12 rokov a bude prebiehať v jeho exteriéroch a interiéroch.

Vstupenky je možné kúpiť v predpredaji na: https://zazitky.zahoramizadolami.sk/sk/dobrodruzstvo-na-zvolenskom-zamku alebo na mieste 15 minút pred začiatkom prehliadky (v prípade nevypredania).

sobota 21.9. o 10:00

Details

Date:
21 septembra
Time:
10:00 - 12:00
Cost:
3€ – 4€
Event Category:

Venue

Zvolenský zámok
Námestie SNP 1,
Zvolen,960 01Slovenská republika
+ Google Map
View Venue Website