• Nočné prehliadky

  zažite prehliadky po mestách a
  kláštoroch zahalené rúškom noci

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • Po stopách kostolíkov

  načerpajte pokoj v
  gotických kostoloch

 • COFFEE TOUR

  okúste neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbierajte si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

DEŇ BRYNDZE

11. mája 2019 @ 11:00

V MÁJi začína sezóna pravej ovčej bryndze. Na Podpoľaní ju už po druhýkrát otvárame podujatím DEŇ BRYNDZE v spojení s trhom plemenných baranov.

Príďte sa v sobotu 11.5.2019 o 11.00 hod. k nám nielen zabaviť a oddýchnuť si, ale aj podporiť slovenských chovateľov oviec a spracovateľov ovčieho mlieka, nakúpiť poctivé ovčie výrobky priamo od prvovýrobcov a podporiť tak myšlienku propagovať a podporovať produkciu a spotrebu tradičných slovenských potravín BRYNDZE, JAHŇACINY a BARANIHY.

Je pre Vás pripravená ochutnávka kulinárskych špecialít – tradičné i netradičné recepty z rúk známych majstrov kuchárov. V priebehu dňa sa Vám predvedú svoje kuchárske umenie aj Habovci zo známej TV relácie o varení. O zábavu sa postarajú ZUŠ Svetozára Stračinu Detva, FS Marína, DFSž Zornička, Moja Fujarôčka – Zvolenskí fujaristi, Police Team. Programom Vás bude sprevádzať Oľga Záblacká a Štefan Črep.

Môžete si zasúťažiť v jedení bryndzových pirohov a ťahaní syrových nití. Počas celého dňa si budete môcť zakúpiť nielen pravú májovú bryndzu ale aj ďalšie mliečne a mäsové produkty priamo od chovateľov oviec z rôznych kútov Slovenska.

Pre malých i veľkých návštevníkov je pripravený bohatý sprievodný program – zábavné atrakcie pre deti, trh tradičných remeselných výrobkov a produktov, ukážky spracovania ovčieho mlieka, strihanie oviec tradičné verzus strojové, ukážky spracovania ovčej vlny a kože…

Viac informácií nájdete www.masarykov-dvor.sk

Details

Date:
11. mája 2019
Time:
11:00
Event Category:

Venue

Masarykov dvor
Slovenská republika