• Nočné prehliadky

  zažite prehliadky po mestách a
  kláštoroch zahalené rúškom noci

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • Po stopách kostolíkov

  načerpajte pokoj v
  gotických kostoloch

 • COFFEE TOUR

  okúste neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbierajte si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Loading Events

« All Events

 • This event has passed.

Country záhrada 2018

17. augusta 2018 @ 17:00

Pozývame vás na ďalší ročník Country záhrady, ktorý sa uskutoční 17. 8. v Mestskom parku Lanice. Začíname o 15.00 hod. Tento rok sa predstaví päť kapiel zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pôjde o zaujímavý výber umelcov žánru country a folk, ale aj fúzií ako pop-tramp. Nebude chýbať sprievodný program a príjemná atmosféra Lanic.

Ako prvá sa o 15.00 hod. predstaví zvolenská kapela Prievan. Po nich nastúpi opäť slovenská úderka, skupina Country Limit Club, ktorá hrá už od roku 1992. Vznikla v Prievidzi a patrí medzi najvýraznejších predstaviteľov modernej country hudby na Slovensku. Koncertný program pozostávajúci z vlastnej tvorby je obohatený skladbami súčasnej americkej country scény, no i známymi country evergreenmi. Skupina prezentuje svoju hudobnú produkciu v slovenských a českých rádiách, STV (Dobré ráno a program Ranč-2004), TV NOVA (Country estráda I. Mládka – 2005), no i na väčšine slovenských festivalov, ale aj v Českej republike, v Rakúsku, v Nemecku a Poľsku. Na country báloch, firemných párty, či klubových produkciách rozširuje skupina svoj repertoár o najznámejšie české country hity.

Trojlístok slovenských kapiel uzavrie, všetkým známy, Pacipacifik. Kapelu Pacipacifik netreba zvolenskému publiku zvlášť predstavovať. Ide predsa o známych Zvolenčanov, ktorí hrajú vynikajúce country či folk. Kapela koncertuje doma aj v zahraničí a má za sebou viac ako 2 000 vystúpení na country akciách a prestížnych festivaloch. Výraznou inštrumentálnou osobnosťou v kapele je hráč na fúkacie harmoniky Daniel Axmann, ktorý získal niekoľko individuálnych ocenení na festivaloch. Práve on je aj dlhoročným organizátorom podujatia Country záhrada, ktorú zabezpečuje ako zamestnanec Zvolenského kultúrneho centra. Pacipacifik určite predstaví na Country záhrade svoje najznámejšie hity, ktoré potešia všetkých zvolenských aj mimozvolenských fanúšikov.

Z iného súdka bude spevák Willie Jones, ktorý so svojou gitarou a dynamickým spevom zabáva Európu už od roku 1983. Ako G.I. vystupoval v prvej kapele CRIPPLE CREEK  a hral pre vojakov a v kluboch Nemecka. Mnohí si Willieho pamätajú z 90-tych rokov ako hlavného speváka a basgitaristu „JUST COUNTRY BAND“ či neskôr z kapely SHADY MIX. Od roku 2001 Willie pôsobí ako “SPIEVAJÚCI COWBOY Z PULLMAN CITY” a vystupuje s hviezdami ako Barry and Holly Tashian, trojnásobný víťaz Grammy Award, John Ely, Red Wine, Byron Berline, Helt Oncale, Daniel T. Coates či Ingo Sandhofen. V roku 2012 zakladá súčasnú kapelu THE WILLIE JONES BAND, s ktorou hrá na festivaloch v Nemecku, Španielsku, Rakúsku či v strednej Európe. Jeho show sú zábavné a nabité skúsenosťami z hrania počas dlhých rokov.

Vyvrcholením programu bude kapela Kamelot, ktorá pochádza z Brna. Existuje od roku 1982 a ich hudba je o gitarách, pesničkách a energii. Prvotná tvorba kapely zaradila Kamelot medzi „folk a country“. Autorom všetkých textov a skladateľom hudby je spevák a líder skupiny Roman Horký, ktorý je v súčasnosti jediný člen pôvodného Kamelotu. Vďaka tomu, že väčšina piesní vychádza z jeho osobného života a zážitkov, texty i hudba sa vyvíjajú rovnako ako jeho život. Kamelot sa nedá úplne presne zaradiť do nejakej žánrovej charakteristiky, majú svoj vlastný štýl a zvuk, ktorý sami označujú ako pop-tramp.

Súčasťou podujatia budú aj neodmysliteľné westernové show Túlavých vlkov, rôzne aktivity pre deti či celé rodiny, ohnisko, potulná čajovňa a mnohé iné. Už druhý rok je výnimočné najmä miesto konania: Mestský park Lanice, ktorý dotvára výnimočnú trampskú atmosféru podujatia. Na Country záhradu pozývame všetkých trampov, či milovníkov country a folku. Veríme, že počasie nám dopraje horúci letný večer. V opačnom prípade sa podujatie zruší, uskutoční sa len koncert kapely Kamelot o 21.00 v DK Podborová.

Program v PDF. nájdete TU

Details

Date:
17. augusta 2018
Time:
17:00
Event Category:

Venue

Zvolen
Námestie SNP 21/31
Zvolen,960 01 Slovenská republika