• Nočné prehliadky

  zažite prehliadky po mestách a
  kláštoroch zahalené rúškom noci

 • Začnite s vysťahovaním!

  nezmeškajte inscenované prehliadky na
  tému Slovenského národného povstania

 • Po stopách kostolíkov

  načerpajte pokoj v
  gotických kostoloch

 • COFFEE TOUR

  okúste neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  vyzbierajte si 8 kultúrnych
  zážitkov s 1 pasom

Členovia

Mesto Banská Bystrica

Vstúpte a zoznámte sa so slávnou baníckou minulosťou stredovekého kráľovského mesta či čulým ruchom rozvíjajúcej sa metropoly. Ponorte sa do okúzľujúcej atmosféry malebných uličiek, odhaľte tajomstvá zákutí dvorov a doprajte si niečo z miestnych špecialít. Čaká vás srdečné privítanie a nezabudnuteľné zážitky. Čaká vás mesto, ktoré má srdce.

Tel.: 048/4330 623
E-mail: opmcr@banskabystrica.sk
Web: www.visitbanskabystrica.sk

Mesto Zvolen

Kráľovské mesto „Pod Pustým Hradom“ je jedno z najstarších na Slovensku. Dominuje mu Zvolenský zámok, ako skvost stredovekej architektúry. Zvolenskou „Trójou“ je zrúcanina Pustého Hradu, kde stále prebieha aktívny archeologický výskum. Najväčšiu zbierku ruží na Slovensku je možné obdivovať v Arboréte Borová hora. Veľkej obľube sa tešia predstavenia v Divadle Jozefa Gregora Tajovského. Jedinečnú expozíciu prezentuje Lesnícke a drevárske múzeum vo Zvolene.

Tel.: 045/53 03 111
E-mail: mesto@zvolen.sk
Web: www.zvolen.sk

Mesto Sliač

Mesto Sliač – “Perla Pohronia” je dlhodobo známe svojími liečivými prameňmi, ktorých zázračné účinky ocenili aj významné osobnosti. Kúpele Sliač navštívili napr. Matej Korvín, Matej Bel, Božena Nemcová, Andrej Sládkovič, T.G. Masaryk ai. Cyklisti a korčuliari ocenia rodinnú cestičku prepájajúcu Sliač so Zvolenom. V miestnom infocentre je  možnosť zapožičania bicyklov i elektrobicyklov (www.outdooradventure.sk). Sliač je aj obľúbenou zastávkou vodákov v rámci splavu Hrona.

Tel.: 045/54 42 253
E-mail: msu@sliac.sk
Web: www.sliac.sk

Mesto Kremnica

Kremnica je najčastejšie spájaná s prívlastkom zlatá. V meste vyrazené dukáty v minulosti podopierali tróny mnohých panovníkov. Obraz histórie Kremnice je zložený z mozaiky príbehov, ukrytých v každej ulici, dvore, v dome…

V minulosti jedno z najbohatších miest Uhorska je dnes centrom turistiky a rekreácie nielen v strede Slovenska, ale aj v „Strede Európy“.

Tel.: 045/67 42 856
E-mail: infocentrum@kremnica.sk
Web: www.visitkremnica.com

Mesto Krupina

Mesto Krupina leží v podhorí Štiavnických vrchov. Najstaršia písomná zmienka o území na ktorom vznikla Krupina je v listine Bela II. z roku 1135. Významnú úlohu pre rozvoj mesta zohrávala stredoveká cesta via magna, ktorá spájala Ostrihom s Budínom a bola významnou obchodnou cestou. V meste sa nachádza Rímskokatolícky kostol Narodenia Panny Márie a Evanjelický kostol či Trojičný sĺp. Návštevníci si môžu vychutnať pekný výhľad na okolie a mesto z Vartovky, niekdajšej protitureckej pozorovacej veže či spoznať múzeum a rodný dom spisovateľa Andreja Sládkoviča. Prírodnou zaujímavosťou je pamiatka Štangarígeľ (Krupinské bralce) – skalný útvar so stĺpovitou päťbokou odlučnosťou pyroxenických andezitov alebo prírodná rezervácia Mäsiarsky bok na výbežku Štiavnických vrchov.

Tel.:  045 55 50 311
Email: krupina@krupina.sk
Web: www.krupina.sk

Obec Turecká

Prírodné krásy Veľkej Fatry, nádherná scenéria v srdci prírody a v nej pod majestátnou Krížnou (1574 m.n.m.), učupená malebná podhorská obec Turecká. Uhliarsku tradíciu obce sprítomňuje Uhliarsky náučný chodník. Originálna tradičná súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek sa v obci traduje od roku 1995, dnes známa ako „Majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek“. Ďalším tradičným podujatím sú preteky na drevorubačských saniach – krniach usporadúvané od roku 1957.

Tel.: 048/41 99 270, 0908 617 464
E-mail: info@obecturecka.sk
Web: www.obecturecka.sk

Obec Tajov

Obec Tajov je od Banskej Bystrice vzdialená 7 km. Prvé zmienky pochádzajú z 15. storočia v súvislosti s ťažbou vzácnych rúd. V dedine sa pálilo aj drevené uhlie v časti dodnes menovanej Uhliarska. Tajov sa preslávil aj vďaka významným rodákom. Narodil sa tu vynálezca Jozef Murgaš , ako aj prozaik a dramatik Jozef Gregor Tajovský. Tajov je vstupnou bránou a prvým kontaktným miestom do Kremnických vrchov, obľúbené miesto turistov, cyklistov i bežkárov. Nachádza sa tu aj historicky významné sedlo Tunel, známe aj pod názvom Görgeiho tunel a tiež zaujímavá 18 metrov vysoká svahová travertínová Tajovská kopa s kaskádovitým vodopádom a kvapľovými útvarmi. V rokoch 1496 – 1500 v Tajove postavili Turzovci dve huty: v jednej sa cedila a v druhej rafinovala meď.

Tel.: 048/419 73 00
E-mail: obec.tajov@stonline.sk
Web: www.obectajov.sk

Obec Špania Dolina

Malebnej baníckej obci ležiacej v Starohorských vrchoch dominuje pôvodný ranogotický Kostol Premenenia Pána z roku 1254, ku ktorému vedie pozoruhodné drevené kryté schodisko so 162 drevenými schodmi. Na námestí nájdete budovu Klopačky zo 16. storočia. Pozoruhodná je aj kaplnka Božieho hrobu zo 17. storočia, ktorá je zmenšenou kópiou Božieho hrobu v Jeruzaleme a ako jediná na Slovensku sa zachovala do dnešných čias. V obci nájdete tiež typické banícke domy z 19. storočia, omietané hlinou a bielené vápnom s drevenou šindľovou strechou. Odporúčame prechádzku banským náučným chodníkom s prekrásnymi výhľadmi. O historickom význame obce svedčí aj to, že meď zo Španej Doliny mal na svojich lodiach dokonca aj Krištof Kolumbus, slávny maliar Sandro Botticelli zas používal špaňodolinskú zelenú farbu.

Tel.: 048/419 82 71, 0907 821 148
E-mail: spania.dolina@mail.t-com.sk, spania.dolina@stonline.sk
Web: www.spaniadolina.sk

Obec Riečka

Obec Riečka svojou polohou v doline pod Kremnickými vrchmi, na styku Veľkej Fatry a Starohorských vrchov ponúka prostredie ako stvorené na oddych a načerpanie nových síl. Preteká ňou množstvo potôčikov od ktorých sa odvodzuje aj meno tejto malebnej dedinky.

Tel.: 048/419 72 03
E-mail: obecriecka@mail.t-com.sk
Web: www.riecka.sk

Obec Dolný Harmanec

Obec Dolný Harmanec sa nachádza v úzkej Harmaneckej doline, na styku Veľkej Fatry s Kremnickými vrchmi. Vznikla asi v 14. storočí ako osada baníkov, hutníkov a drevorubačov. Severná, veľkofatranská časť je súčasťou Národného parku Veľká Fatra. Je tu východisko na návštevu Harmaneckej jaskyne alebo na túru cez Tufnú či Zalámanú, na Krásny kopec a ďalej na Kráľovu studňu (www.kralovastudna.com), kde sa nachádza horský hotel. Neďaleko obce sa v doline Rakytovo nachádza unikátny drevený vodný žľab z 19. storočia, ktorý slúžil na splavovanie dreva.

Tel.: 048/419 81 29
E-mail: ou@dolnyharmanec.sk
Web: www.dolnyharmanec.sk

Obec Kováčová

Obec Kováčová je preslávená najmä vďaka prírodnému bohatstvu v podobe liečivej termálnej vody. V obci sa nachádzajú kúpele Kováčová, zamerané na liečenie ochorení pohybového a nervového ústrojenstva. Prekrásne okolie kúpeľov priam láka podnikať krátke vychádzky a výlety. Termálnu minerálnu vodu využíva aj Holidaypark Kováčová (www.holidaypark.sk), celoročne otvorený aquapark s bohatou ponukou služieb a atraktivít pre celú rodinu.

Tel.: 045/544 53 79
E-mail: obec@kovacova.sk, info@kovacova.sk
Web: www.kovacova.sk

Obec Donovaly

Obec Donovaly sa nachádza v rozľahlom horskom sedle, jej územie zasahuje do Národného parku Nízke Tatry. Je to celoročne vyhľadávaná destinácia, v zime vďaka lyžiarskemu stredisku PARK SNOW Donovaly (www.parksnow.sk) a v lete vďaka FUN aréne s bobovou dráhou, lezeckou stenou a inými atraktivitami. Pre rodiny s deťmi je lákadlom čarovná rozprávková dedinka Habakuky (www.habakuky.eu) na motívy rozprávok Pavla Dobšinského. Na svoje si tu vďaka vyznačeným trasám prídu aj bežkári, cyklisti a peší turisti.

Tel.: 048/41 99 806
E-mail: obec@donovaly.sk
Web: www.donovaly.sk

Obec Hronsek

Obec Hronsek sa nachádza pri brehu rieky Hron, s čím sa spája historický symbol obce, ktorým je plť . Návštevníci tu nájdu niekoľko kultúrnych pamiatok ako napr. Vodný hrad, ktorý je najstaršou dochovanou goticko-renesančnou stavbou. V obci stojí aj Soosovsko-Géczyovský kaštieľ z r. 1775. Ten je postavený v barokovom slohu a v jeho záhrade rastie viac ako 200 rokov stará lipa. Medzi významnú pamiatku zaradenú do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO patrí Drevený artikulárny kostol známy tým, že bol postavený bez použitia jediného klinca.

Tel.: 048/4188 107
Email: obec@hronsek.sk
Web: www.hronsek.sk

Obec Horné Pršany

Horné Pršany je obec, ktorá sa nachádza neďaleko Banskej Bystrice. V roku 1858 počas svojho pôsobenia na radvanskej fare štúrovec – básnik Andrej Sládkovič založil v obci cirkevnú evanjelickú školu. Horné Pršany ponúkajú vďaka svojej polohe výborné podmienky pre pešiu turistiku a to predovšetkým v Kremnických vrchoch. Nachádza sa tu niekoľko turistických značení a trás. Nad obcou stojí aj obľúbené vyhliadkové miesto rozhľadňa Lažtek. Odtiaľ sa ponúka krásny výhľad na okolitú prírodu, Banskú Bystricu a priľahlé obce. Na rozhľadňu vedie náučný chodník.

Tel.: 048 / 410 17 59, 0903 439 468 
Email: obec@horneprsany.sk
Web: www.horneprsany.sk

Obec Podkonice

Obec Podkonice patrí do okresu Banská Bystrica a je súčasťou stredoslovenského horského regiónu kultúry. Rozprestiera sa v blízkosti Nízkych Tatier a vďaka svojej polohe ponúka svojim občanom aj návštevníkom široké športové možnosti a podmienky. Unikátom obce je Slovenské lyžiarske múzeum, ktoré dokumentuje lyžiarsku históriu za posledných 130 rokov a obsahuje bohatú zbierku lyží, trofejí, pohárov ap. Pre priaznivcov zimných športov ponúka za priaznivých snehových podmienok lyžovačku lyžiarske stredisko Pleše. V letných mesiacoch je okolie obce vhodné aj na cykloturistiku.

Tel.: 048/41 87 838, 0905 865 594
E-mail: podkonice@podkonice.sk
Web: www.podkonice.sk

Obec Kynceľová

Obec Kynceľová leží pod Nízkymi Tatrami a zaraďuje sa do mikroregiónu Pod Panským dielom. Prvá zmienka pochádza z roku 1435, kedy sa obec nazývala Kunczelfalva. Erb obce pozostáva z troch klasov a trojvršia, ktoré symbolizuje okolité vrchy, Malý, Panský a Selecký diel. Kynceľovou prechádzajú viaceré  turistické chodníky a cyklotrasy a priamo z obce je možné dostať sa do lyžiarskeho strediska Šachtičky.  V obci sa nachádza dedinská zvonica z roku 1870 či dom, zobrazujúci ľudovú architektúru. Zaujímavosťou je tradícia súťaže vo varení fazule či krájaní cibule, tzv. Fizolňový deň (fizolňa znamená v miestnom nárečí fazuľa).

Tel.: 048 / 414 60 16, 0911 9107 17
Email: kyncelova@kyncelova.sk
Web: www.kyncelova.sk

Obec Ľubietová

Obec Ľubietová leží pod severovýchodným výbežkom Poľany. História obce sa spája s baníctvom a hutníctvom a od roku 1379 sa stala Ľubietová Slobodným banským kráľovským mestom. Bola tu postavená prvá drevouhoľná pec v Uhorsku. Okrem ťažby sa tu však v minulosti rozvíjali aj iné remeslá, predovšetkým hrnčiarstvo a včelárstvo. Ku kultúrnym pamiatkam obce patrí Evanjelický kostol postavený v rokoch 1805 – 1807 a  Rímskokatolícky Kostol Márie Magdalény z 15. Storočia. V budove Obecného úradu sú vystavené vzorky minerálov z obce a širokého okolia. Ľubietová je obklopená nádhernou prírodou, ktorá ponúka množstvo turistických trás a cyklotrás. Z obce je možné sa dostať na vrch Hrb, ktorý predstavuje geografický stred Slovenska. S baníckou históriou sa môžu návštevníci zoznámiť na Náučnom banskom chodníku.

Tel.: 048/22 890 10
Email: obec@lubietova.sk , info@lubietova.sk
Web: www.lubietova.sk

Obec Slovenská Ľupča

Hlavnou dominantou obce je Hrad Ľupča, týčiaci sa na návrší jedného z posledných výbežkov Nízkych Tatier. Pochádza z 13. storočia, je prístupný verejnosti a skrýva mnohé zaujímavé tajomstvá. V jeho areáli rastie 700 ročná lipa pod ktorou rád sedával známy panovník Matej Korvín. Podľa neho bola lipa aj pomenovaná. Zaujímavosťou Slovenskej Ľupče je tiež Archeopark Kláštorisko. Okolie obce poskytuje výborné možnosti na cyklistiku, splav Hrona i turistiku.

Tel.: 048/47 232 00
E-mail: sekretariat@slovenskalupca.sk
Web: www.slovenskalupca.sk

Obec Poniky

Obec Poniky leží na predhorí a severných svahoch Poľany, v ochrannom pásme CHKO Poľana. Poniky sú starobilou obcou, ktorej história sa píše už viac ako 700 rokov.  Poskytujú množstvo podmienok pre výletnícku turistiku. Sú vynikajúcim východiskovým bodom pre návštevu turistických cieľov v oblasti Poľany. Na území obce sa nachádza penzión, vďaka ktorému sa môžu návštevníci zdržať v obci dlhšie. Z kultúrnych pamiatok nájde návštevník na území Poník rímskokatolícky kostol z roku 1310, prestavaný v 18. a 19. storočí. V kostole sú gotické fresky, maľby a zaujímavé architektonické prvky. 

Hotel Tenis****

Hotel Tenis****  je svojím špičkovým vybavením a moderným zariadením to správne miesto pre Váš biznis s obchodnými partnermi a tiež pre relax pre Vás a Vaše rodiny počas prázdninových dní. Hotel je jedinečný svojou polohou na hlavnom ťahu Bratislava – Zvolen – Košice. Na tomto mieste sa snúbi kombinácia biznisu, športu a relaxu v krásnom prostredí Stredného Slovenska.

Tel.: 045/53 22 373, 0915 988 811
E-mail: info@hoteltenis.sk
Web: www.hoteltenis.sk

Hotel Fuggerov Dvor***

Horský hotel Fuggerov Dvor je rodinný hotel, so štýlovo zariadenou reštauráciou s tradičnou slovenskou kuchyňou, mini farmou so zvieratkami, salašom a predajom vlastných ovčích BIO produktov. Dá sa tu jazdiť na koníkoch, hrať futbal, tenis, volejbal na multifunkčnom ihrisku, bowling, chodiť na turistiku, cykloturistiku. Po príjemne strávenom dni v prírode je tu možnosť zrelaxovania sa a oddychu v modernom wellness centre, v bazéne, saunách či masážach.

Tel.: 048/321 99 88
E-mail: fuggerov.dvor@gmail.com, hotel@fuggerov-dvor.sk
Web: www.fuggerov-dvor.sk

Hotel & Spa Resort Kaskady

Pri známom kúpeľnom meste Sliač, v srdci Slovenska, v krásnom prírodnom prostredí sa nachádza rozsiahly Hotel & Spa Resort Kaskady. Termálna voda plná minerálov čistená šetrným spôsobom, je bohatstvom rezortu s výbornou polohou. Pôsobí na regeneráciu celého tela, predovšetkým pohybového aparátu. Hotel okrem bohatej ponuky wellness procedúr poskytuje aj kongresové služby na vysokej úrovni. Devízami hotela je kapacita 200 lôžok, 10 luxusných moderných izieb, tenisové kurty, bowling, detské ihrisko a detský klub, Adventure golf v areáli hotela, široká ponuka moderných jedál v hotelovej reštaurácii a tradičných pokrmov v Original Restaurant & Wine Bar, vysokokvalifikovaný personál, či široký výber lyžiarskych stredísk a krásne historické centrá banských miest v okolí.

Tel.: 045/53 00 000
E-mail: rezervacie@hotelkaskady.sk
Web: www.hotelkaskady.sk

Kúpele Kováčová

V kúpeľoch sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, nervové choroby, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, choroby obličiek a močových ciest a ženské choroby. Všetky liečebné procedúry sú poskytované špecializovanými zdravotníckymi pracovníkmi. Prameň s kapacitou 50 l/s patrí medzi najvýdatnejšie na Slovensku a zásobuje všetky tunajšie kúpeľné i rekreačné zariadenia. Liečiť sa možno po celý rok.

Tel.: 045/54 45 349
E-mail: info@kupelekovacova.sk
Web: www.kupelekovacova.sk

Holidaypark Kováčová

Holidaypark Kováčová je novovybudovaný moderný areál, v ktorom prežijete príjemné chvíle oddychu v termálnej minerálnej vode. Pri vrte má termálna voda teplotu 48,5°C. V bazénoch vás čaká voda s príjemnou teplotou od 26 do 38°C. Areál Holidayparku je dispozične a tiež svojím vybavením uspôsobený k aktívnemu vyžitiu malých i veľkých. Na jeho nezastavanej ploche sa nachádzajú dve volejbalové ihriská a prírodný Fit park. Počas letnej sezóny je pre návštevníkov pripravený každodenný animačný program, ktorého súčasťou je Aqua Gym, teda cvičenie vo vode, ďalej detské animácie, tematické Eventy či rôzne kondičné a relaxačné cvičenia.

Tel.: 045/54 45 319
E-mail: info@holidaypark.sk
Web: www.holidaypark.sk

Kúpele Sliač

V Kúpeľoch Sliač si prírodu a jej dary vážime nadovšetko a práve preto je našou hlavnou filozofiou harmónia tela a duše v jedinečnom spojení človeka s prírodou a jej unikátnymi liečivými zdrojmi. Vo svete nenájdete miesto, na ktorom by vyvierali, tak ako v Kúpeľoch Sliač, minerálne pramene prirodzenej izotermickej teploty s vysokým obsahom kysličníka uhličitého. Izotermická teplota 33,2°C, a maximálna koncentrácia CO2 robia kúpele miestom tak jedinečným, že pacienti pociťujú priaznivé účinky už počas pobytu. Kúpele plnia nenahraditeľnú úlohu tak v liečbe chronických ochorení, ako aj nepredvídateľných príhod. Slúžia aj ako skvelá prevencia vážnejšieho ochorenia.

Tel.: 045/54 43 794, 0917 475 490
E-mail: sales@spa.sliac.sk
Web: www.spa-sliac.sk

Špecializovaný liečebný ústav Marína, š. p.

Špecializovaný liečebný ústav Marína, š. p. je odborné kúpeľné zariadenie, ktoré poskytuje komplexnú starostlivosť pre pohybovo postihnutých pacientov už od roku 1976. Veľkou vzácnosťou je minerálna voda, ktorá patrí k najvýdatnejším prameňom na Slovensku.Prameň obsahuje prírodnú minerálnu liečivú vodu síranovo-hydrogénuhličitanovú, vápenato horečnatú so zvýšeným obsahom fluóru a horčíka, kyslú, hypotonickú s teplotou 48,5 °C. Liečba sa od začiatku zameriava na detských pacientov a od roku 2004 pribudla špecializácia aj na liečbu dospelých pacientov.

Tel.: +421 45 5208 239
E-mail: sekretariat@marinakovacova.sk
Web: www.marinakovacova.sk

CBS spol, s r.o.

Hlavnou víziou spoločnosti CBS spol, s.r.o. je vytvárať originálne produkty, ktoré umožnia ľuďom vidieť svet inak, originálne a v krajších farbách. Či už sú to ručne maľované mapy, fotografie, videá, webstránky, alebo bežné propagačné materiály, všetky tieto produkty propagujú to pekné a hodnotné, čo na svete je.

Tel.: 048/429 90 10, 0911 176 101
E-mail: info@cbs.sk
Web: www.cbs.sk

Hotel The Grand Vígľaš****

Zámocký hotel The Grand Vígľaš**** je miesto, kde sa na jednom mieste spája história spolu s luxusnými službami. Vyberte si z 55 komnát v ôsmich kategóriách a prežite renesančnú noc pod baldachýnom. Ochutnajte kráľovské raňajky podľa Vášho výberu a nechajte sa pozvať na dobovú hostinu s výhľadom na nádvorie zámku. Povedzte si svoje ÁNO v gotickej kaplnke alebo v rytierskej sále a prežite rozprávkovú svadbu až do svitania. Skombinujte minulosť s prítomnosťou počas Vašich kongresov, seminárov a školení v nerušenom prostredí. Oddýchnite si s nami v hotelovom wellness centre. Presuňte sa v čase s Vašou rodinou, priateľmi a známymi do stredovekých čias a zúčastnite sa prehliadky zámku s odborným výkladom. Vašich malých rytierov potešíme drobným suvenírom a Vás veľkých čaká zaujímavý historický program na nádvorí. Sídlo uhorských kráľov čaká práve na Vás!

Tel.: 045/52 45 795, 045/52 45 796, 0904 994 499
E-mail: recepcia@grandviglas.com
Web: www.grandviglas.com

CK Agritours Slovakia

Agritours Slovakia, Cestovná kancelária, s.r.o. poskytuje svoje služby nielen domácim, ale aj zahraničným klientom. Sme členom Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (SACKA) a medzinárodného združenia Agricultural Tour Operators International (ATOI). Poskytujeme kompletný cestovateľský servis v rôznych destináciách po celom svete.

Tel.: 045/53 61 156
E-mail: office@agritours-slovakia.com
Web: www.agritours-slovakia.com

PARK SNOW Donovaly

PARK SNOW Donovaly je jedným z najznámejších lyžiarskych stredísk na Slovensku. Zjazdovky s celkovou dĺžkou 11 km sa nachádzajú v areáloch Záhradište a Nová hoľa. Lyžiarom sú k dispozícii 2 lanovky a 14 vlekov. Stredisko ponúka svojim návštevníkom okrem lyžovania aj ďalšie atrakcie. Nachádzajú sa tu bežkárske trasy, klzisko, Riders park ai. Unikátom je detský FUN PARK, ktorý je najväčší v celej strednej Európe. Je určený nielen pre deti, ktoré sa chcú naučiť lyžovať, ale aj pre tie, ktoré už lyžovať vedia a chcú sa len zabaviť.

Tel.: 048/419 98 81
E-mail: info@parksnow.sk
Web: www.parksnow.sk

Bounce park

Bounce park 17 v Banskej Bystrici je najväčší športovo-zábavný park na Slovensku. Rozloha parku viac ako 4000m2. Pozostáva z viacerých atrakcií, ktoré zahŕňajú trampolíny, lezecké steny či detské atrakcie. Súčasťou parku je aj multifunkčné ihrisko s umelou trávou. Vstup je povolený pre dospelých aj deti. Park je rozdelený do viacerých zón na základe charakteru a náročnosti atrakcii (KIDS PARK pre deti, JUMP PARK, CLIMB, GAME ZONE). V priestoroch parku sa nachádza aj reštaurácia s kaviarňou či party miestnosť, vhodná na rôzne akcie a súkromné oslavy. Výhodou je aj prispôsobený vstup pre imobilných návštevníkov a možnosť parkovania priamo v areáli.

Tel.: +421 904 820 710
Email: info@bouncepark.sk
Web: www.bouncepark.sk

Patty ski Donovaly

Patty ski Donovaly je lyžiarska a snowboardová škola pre deti aj dospelých v lyžiarskom stredisku Donovaly. Výučba prebieha pod dohľadom kvalifikovaných lektorov lyžovania. Lyžovať sa učí podľa rôznych úrovní schopností dieťaťa či jednotlivca od úplného začiatočníka po skúsenejšieho lyžiara. Je možné zarezervovať si privátne lekcie alebo skupinové kurzy. Škola zároveň ponúka požičovňu lyžiarskej výstroje.  Detská lyžiarska škôlka predstavuje špeciálny program pre najmenších od 3 rokov, kde sa popri výučbe deti stretnú so zaujímavým a hravým animačným programom.

Tel.: 0907 814692
Email: donovaly@pattyski.eu
Web: www.lyziarskaskola.sk

Penzión Klopačka

Penzión Klopačka sídli na Španej Doline neďaleko Banskej Bystrice. Nachádza sa v historickej, viac ako 620 ročnej budove baníckej klopačky.  Názov vyplýva z klopadla, ktoré predstavovalo signalizačné zariadenie na zvolávanie baníkov do práce. Penzión je v celoročnej prevádzke, návštevníkom ponúka ubytovanie, reštauráciu alebo priestory pre kultúrne či spoločenské akcie. Vďaka svojej polohe na Španej Doline sa okolie penziónu vyznačuje krásnymi scenériami a možnosťami príjemnej prechádzky či  spojenia s potulkami po baníckej histórii regiónu.

Tel.: +421 48 4198440, 0905 527 892
Email: klopacka@klopacka.sk
Web:  www.klopacka.sk

BB EXPO

Reklamná agentúra BB EXPO, spol. s.r.o. založila tradíciu výstavníctva v meste Banská Bystrica. Od roku 1993 zorganizovala na vysokej odbornej a spoločenskej úrovni 67 významných výstav a veľtrhov. Súčasne uskutočnili množstvo odborných konferencií a seminárov. Navrhli rekonštrukciu devastovaného priestoru pred Hotelom Lux a Domom kultúry a zmenili ho na Námestie Slobody. Obnovili kultúrnu pamiatku Beniczky dom, vytvorili predpoklady pre vznik CZN Záhrada, zrekonštruovali upadajúci Horský hotel Kráľova studňa ai. Spoločnosť má viac ako 20 ročnú skúsenosť s vonkajšou reklamou a výstavbou reklamných plôch. Jej zámerom je prihliadať na environmentálne prostredie a minimalizáciu vizuálneho smogu.

Tel.: 048/4154 492
E-mail: bbexpo@bbexpo.sk
Web: www.bbexpo.sk

WM AKTIV REISEN

WM AKTIV REISEN je nemecká cestovná kancelária pôsobiaca na Slovensku. Ponúka aktívne cestovanie v malých skupinkách so sprievodcom do najkrajších regiónov Európy. Ide o pešiu a horskú turistiku, treking, cyklotúry a kultúrne poznávacie zájazdy.

Tel.: 0911 276 630
E-mail: info@wm-aktiv-reisen.de
Web: www.wm-aktiv-reisen-de

Residence Hotel & Club Donovaly****

Residence Hotel & Club Donovaly**** prináša úplne nový pohľad na vašu dovolenku, pobyt alebo pracovnú cestu. Koncepcia Hotel piatich zmyslov dbá na vnímanie pobytu všetkými svojimi zmyslami, kde ostatné veci idú stranou a vaša pozornosť smeruje za hranice bežného vnímania. Donovaly sú čarovné miesto uprostred Slovenska, odkiaľ môžete vyraziť na prechádzky, turistiku alebo cykloturistiku.  Pohľad na donovalské lesy, bystriny, lúky a hory sú balzamom na dušu.

Tel.: 048/41 99 777, 0917 432 511
E-mail: reception@residencehotel.eu
Web: www.residencehotel.eu

Fun aréna Donovaly

Obľúbené miesto zimného odpočinku a zábavy na lyžiach či snowboarde PARK SNOW Donovaly sa v lete premieňa na adrenalínové centrum zábavy Fun Arénu Donovaly so svojou najväčšou atrakciou – tobogánovou bobovou dráhou, lanovým centrom a lezeckou stenou (najväčšími svojho druhu na Slovensku), bungee trampolínami, 8-stanoviskovou trampolínou a detským lanovým centrom.

Tel.: 048/41 99 881
E-mail: info@parksnow.sk
Web: www.parksnow.sk

ebajk®

ebajk® je špecializované obchodno-servisné centrum zamerané na elektrobicykle. Je to predajňa a požičovňa širokého spektra ebike-ov a špeciálnych doplnkov a vybavenia. Projekt a značka „ebajk“ vznikla ako dôsledok snahy realizovať sa prostredníctvom zážitkov a prežitých pozitívnych emócií zo športu.  Spoločnosť je autorizovaným predajcom a poskytuje autorizovaný servis.

Tel.: 0911 771 107
E-mail: zvolen@ebajk.sk
Web: www.ebajk.sk

OZ Banský Región – Terra Montanae

Občianske združenie Banský Región – Terra Montanae je organizáciou, ktorej cieľom je rozvoj cestovného ruchu na území bývalých významných stredoslovenských banských ciest. Snahou tohto združenia je propagovať toto územie pod spoločnou značkou a jednotnou identitou, ktorá charakterizuje toto významné územie. Ambíciou tohto združenia je vytvoriť poznávaciu trasu Barborská cesta (www.barborskacesta.sk) v okruhu, ktorý spojí všetky najvýznamnejšie hodnoty baníctva a pozoruhodné miesta kultúrneho vývoja regiónu.

Tel.: +421 905 810 232
E-mail: objavuj@barborskacesta.sk
Web: www.barborskacesta.sk

Cyklo Adventure Slovakia

Občianske združenie Cyklo Adventure Slovakia je nezisková organizácia, ktorej hlavným cieľom je vytvárať voľnočasové aktivity pre členov združenia, ale aj širokú verejnosť, ktoré sú zamerané predovšetkým na horskú cyklistiku a cykloturistiku. Organizujeme pojazdy a výlety v blízkom i širšom okolí Zvolena. Naším dlhodobým cieľom je vybudovať, zmapovať a zaznačiť sieť nových cyklotrás v regióne s využitím existujúcich lesných ciest a chodníkov a spojiť tak priľahlé obce a mestá v okolí Zvolena týmito cyklotrasami.

Tel.: 0905 939 424, 0915 829 345
E-mail: office@cykloadventure.eu
Web: www.cykloadventure.eu

Banskobystrický geopark

Banskobystrický geomontánny park je riešený ako komplexný projekt budovania geoparku. Hlavným predpokladom pre vznik projektu je existencia a využitie množstva geologických, montanistických a na nich nadväzujúcich ekologických fenoménov a historických pamiatok Banskej Bystrice a jej okolia. Ide hlavne o dve kľúčové geomontánne oblasti: Starohorsko-špaňodolinská a Ľubietovsko-ponická geomontánna oblasť.

Tel.: 048/416 20 14, 0905 234 256
E-mail: bbgmp@azet.sk
Web: www.geoparkbb.sk

Rozvojová agentúra BBSK

Rozvojová agentúra BBSK predstavuje projektovo- inovačnú jednotku, ktorá implementuje programové priority pre dobrý kraj – inovatívne projekty, ktoré úrad zvyčajne nerobí. Rozvojová agentúra sa podieľa v oblastiach kraja ako cestovný ruch, projektová podpora regiónu, podpora inovačného ekosystémy v kraji, rozvoj školstva, zdravotníctvo a sociálna ekonomika.

Tel.: +421 48 43 25 751
Email: info@dobrykraj.sk
Web: www.rabbsk.dobrykraj.sk

Ekonomická fakulta UMB

Za roky svojej existencie prešla fakulta výraznými koncepčnými zmenami, ktoré sa vyznačovali progresivitou a tvorivosťou. Na základe výsledkov akreditácie, vyššieho záujmu o štúdium, ako sú možnosti prijatia, patrí Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici k stabilizovaným a plnohodnotným vysokoškolským inštitúciám na Slovensku. V súčasnej dobe študuje na Ekonomickej fakulte takmer 2.800 študentov v piatich akreditovaných študijných odboroch: cestovný ruch, ekonomika a manažment podniku, financie, bankovníctvo a investovanie, regionálny rozvoj a verejná správa, verejná ekonomika a služby.

Tel.: 048/446 21 11, 446 61 11
Web: www.ef.umb.sk