• SKIBUSY aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • COFFEE TOUR

  zaži neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj
  bežeckého lyžovania

 • Lyžovanie

  odštartujte lyžiarsku sezónu v
  regióne Stredné Slovensko

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Začnite s vysťahovaním!

Začnite s vysťahovaním!

Spoznajte naše dejiny netradične. Okrem komentáru od historikov Múzea SNP vás budú sprevádzať herci klubov vojenskej histórie, ktorých hrané scénky vás prenesú do minulosti.

ŠPANIA DOLINA

15. júl 2023
12:00 a 16:00

Spoznajte málo známe príbehy z obdobia 2. svetovej vojny a Slovenského národného povstania, ktoré sa odohrali v Španej Doline s historikom Lukášom Volentierom z Múzea SNP. Zažijete vyhlásenie SNP, dozviete sa viac o pôsobení partizánov v dedine a v jej blízkom okolí a ocitnete sa vo výcvikovom tábore. Dobovú atmosféru budú dotvárať hrané scénky klubov vojenskej histórie Krasnogvardejci a Golian. Svojimi príbehmi nás navyše poctí aj jeden z posledných žijúcich priamych účastníkov SNP pán Vladimír Strmeň.

KREMNICA

12. august 2023
14:00

Príďte sa zoznámiť s príbehmi z dejín Kremnice počas nemeckej okupácie a z oslobodenia mesta s Lukášom Volentierom historikom z múzea SNP v Banskej Bystrici. Budete svedkami vyhlásenia SNP a mobilizácie vojakov aj civilistov a na vlastné oči uvidíte zničenie kremnickej mincovne. Dobovú atmosféru budú dotvárať hrané scénky v podaní klubu vojenskej histórie Stred Zvolen.

MIMORIADNA AKCIA pre pasažierov zážitkového Expresu 34 tunelov – v deň konania si po preukázaní sa vlakovým lístkom pasažieri expresu môžu zakúpiť lístok na prehliadku v zľavnenej cene 5 € a 3 €.

BANSKÁ BYSTRICA

07. október 2023

14:00

V Banskej Bystrici sa s Luciou SotákovouJurajom LepišomMúzea SNP za sprievodu klubu vojenskej histórie Golian dozviete mnoho o udalostiach, ktoré Slovenskému národnému povstaniu predchádzali v jeho samotnom centre. Budete prechádzať miestami a spoznáte osudy ľudí, ktoré sa s týmto dôležitým úsekom našich dejín spájajú.

Prehliadky v rámci jedného miesta sú totožné.

O prehliadke v Tisovci nájdete viac informácií na stránkach OOCR Gemer.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky. Viac o návšteve Slovenska: www.slovakia.travel